Soumrak nad blaty

Vložil(a) Markus dne 23. 09. 2020, 17:33
4
Průměr: 4 (2 hlasů)
2017
Temnější dobrodružství, vyšetřování záhady ve vesnici

Jednoho chladného podzimního večera se družina dostane k vesnici jménem Blatná. Kolem se motají stíny vesničanů s lucernami a pochodněmi. Volají dívčí jméno a je jasné, že se něco stalo. Je na družině, aby přišla celé záhadě na kloub.

Soumrak nad blaty je původně turnajové dobrodružství. Je psáno ideálně pro družinu mírně pokročilých až pokročilých postav (3.–6. úroveň), Příběh je detektivní horor.

Určeno po hru
Kategorie produktu

Externí recenze a shrnutí

3

wow, po 6 nudnejch DH dobrodružství o ničem konečně aspoň poctivá vražda a solidní fantasy záporáci.

...a překvapivě docela dobré detetktivně-akční dobrodružství. I když - spíš než "detektivní" by se hodilo napsat "pátrací". Nicméně solidní, netriviální ale přitom smysluplná zápletka, přehledně zpracované stopy, příběh o vyšetřování už spáchaného zločinu stejně jako o snaze zabránit dalšímu, hezký mix pátrání, boje a jiné akce.

Bohužel, některé pasáže jsou na můj vkus přehnaně jednostranné a až skriptované, a dobrodružství je zpraované velmi lineárně (ne railroadově, ale lineárně) a celé to působí až moc epizodně, bez nějakého zajímavějšího přesahu nebo skutečně velké hrozby (popravdě, střetnutí s protivníky je vzhledem k tomu kým jsou skoro až anti-klimatické). Což je škoda, protože kdyby se to jen trochu dopracovalo, tak by to mohla bejt fakt dobrá záležitost.

5

Soumrak nad Blaty je hodně zamotané dobrodružství a je pravděpodobné, že herní družina odhalí jen menší část celého děje a motivů neherních postav, nicméně mi svým temným nádechem připomíná (v dobrém) Danghanskou Kletbu. Družina musí vypátrat co se to vlastně v okolí vesnice Blatná stalo a pořádně vyzvídat jednotlivé indicie v hospodě a v širokém okolí. Rozhodně doporučuju si dobrodružství pročíst pořádně, je dobře napsané ale složité. Spíše pro družinu zkušenějších hráčů.