Dungeons & Dragons (původní)

Vložil(a) Bajo dne 12.05.2020, 18:42
5
Průměr: 4.5 (2 hlasy)
1974
Původní verze Dungeons and Dragons publikovaná roku 1974 Garym Gygaxem a Davem Arnesonem.

Původní verze Dungeons and Dragons publikovaná roku 1974 Garym Gygaxem a Davem Arnesonem, která stála za vznikem her na hrdiny. Jedná se o klasický systém povolání a úrovní, zaměřený na fantasy dobrodružství, kde skupina dobrodruhů prolézá různá podzemí a zažívá nejrůznější dobrodružství.

Původní edice obsahovala jen hrst prvků, kterými je hra známá dnes: pouze tři povolání (bojovník, kouzelník a klerik), čtyři rasy (člověk, trpaslík, elf a hobit), které ještě nebyly odlišené od povolání, nebo jen tři druhy přesvědčení: Zákon, Neutralita, Chaos. Hra vycházela z bojové figurkovky Chainmail a původně dokonce neobsahovala soubojový systém – hráči byli odkázáni na Chainmail. Nový soubojový systém známý ze všech dalších edic D&D byl uveden až v rozšíření Men & Magic.

Původní hra je vyhlášeně nepřehledná a nesrozumitelná, v zásadě vyžadovala osobní zasvěcení. Navíc pro ni záplatovitě vycházela další pravidla a rozšíření, což nepřehlednost ještě zvýšilo. Bylo potřeba vytvořit celkovou reedici, která by byla srozumitelná novým hráčům. Autoři toho využili k rozdělení původního D&D na dvě samostatné hry, které dlouhá léta existovaly paralelně vedle sebe: Basic Dungeons and Dragons (1977), určené pro začínající hráče, a Advanced Dungeons and Dragons (1978) pro hráče pokročilejší.

Rodina RPG her
Vydavatel

Produkty pro tuto hru

Průměrné hodnocení Název Vydáno Kategorie Jazyk
4
Hodnota
80.00
Caverns of Thracia, the 1979 Dobrodružství Legendární starý dungeon pro D&D, který si uchovává kvality dodnes