2400

Vložil(a) Quentin dne 14.03.2021, 14:36
5
Průměr: 5 (1 hlas)
2020
Lo-fi sci-fi RPG

2400 je lo-fi sci-fi RPG. Je to staletí v budoucnosti a je to modem, který kvílí jako umírající robot snažící se připojit k síti. Je to vesmírná loď s FTL pohonem, umělá gravitace a blikající display, který musíš párkrát poklepat, než ti ukáže skokové souřadnice. Je to bastlení s kdejakými levnými materiály, co máš zrovna po ruce, ignorování pravidel, dokud je nepotřebuješ, a uplácání něčeho, co se nezdá být hotové, ale určitě zní zábavně.

2400 je plug-and-play toolkit. Není to jen jedno RPG, ale série samostatných modulů, které lze snadno připojit nebo ignorovat. Každý sestává ze tří stran textu a obálky, dohromady na na jeden oboustranně potištěný list papíru. Všechny spadají do jednoho settingu, většinou. Prozatím je jich dvanáct.

Designér

5

Vlastně jediné, co mě irituje, je 3-4 výsledek na kostce (částečný úspěch), který zpomaluje hru, protože se nehádáte jen před hodem, ale i po hodu. Ale to má dnes hromada her (např. celé PbtA a FitD), takže jsem v tomhle nejspíš v menšině. Buď to hacknu nebo si zvyknu, ještě uvidím.

Jinak je to přesně takové, jaké se to snaží být. Těžko něco vytknout. Autor je aktivní na discordu a odpovídá na případné dotazy.