Tales from the Floating Vagabond

Vložil(a) KDolecek dne 31.03.2021, 22:51
0
Zatím nehodnoceno
1991
Satirické science fantasy, kde vše začína v té stejné hospodě

Existuje mnoho vesmírů. A pak jeden, kam se hodilo všechno co zbylo. Tam si jeden z místních založil hospodu Floating Vagabond, ale nechodili mu tam lidi. Tak si nainstaloval univerzální generátor portálů a od té doby se mu tam každý večer objevují jedinci, kteří někde prošli dveřmi a vzalo je to do jiného vesmíru.

V tomhle vesmíru se nikdy neobtěžoval testováním fyzikálních zákonů, jako je třeba příčina a následek, a tak tu všechno funguje divně a divněji. Postavy mají atribut Cool nebo třeba Selský rozum. Mezi jejich dovednostmi figuruje „ubližování lidem“, „fakt hnusné ubližování lidem“, „rychlopití“, „úžasný vzhled za všech okolností“ a „postřeh na naprosto očividné věci“. Životy jsou „oops points“.

Většina postav tu totiž má jeden nebo dva shticky, neboli možnosti nějak ovlivňovat zákony vesmíru. Trenčkotový efekt způsobuje, že postava zpod kabátu může vytáhnout i věci, které se tam zaručeně nevejdou. „To by se musel stát zázrak“ znamená, že pokud jediné, co postavě pomůže, je něco naprosto neuvěřitelného, stane se to s padesátiprocentní pravděpodobností.

Vydavatel