Databáze RPG her

Nové přírůstky v databázi

Enemy in Shadows Companion

Vložil(a) Markus dne 17.01.2021, 09:57
4
Průměr: 4 (1 hlas)
2019
Sborník rozmanitých doplňujících materiálů převážně s tématikou cestování

Sborník doprovodných materiálů k dobrodružství Enemy in Shadows, prvnímu dílu revidované kampaně The Enemy Within: Director’s Cut. Jde o samostatnou knihu sdružující materiály, které se dají použít i samostatně při jakékoli hře ve čtvrté edici WFRP. Část obsahu je nová, část jsou revidované verze materiálů pro první edici WFRP z různých zdrojů.

Hlavním tématem tohoto sborníku je cestování pro silnicích Říše. Sborník obsahuje:

 • Stručný popis Říše a jejího politického zřízení (původně vyšlo v The Enemy Within pro 1. edici)
 • Pravidla pro tažná a jízdní zvířata, abstraktní systém pro cestování, náhodná setkání na cestách
 • Informace o typech postav, které je možné potkat na cestách, a připravené nehráčské postavy na vložení do hry: jízdní hlídky, výběrčí mýta, psanci, komedianti, žebráci, pocestní prodejci, lupiči, lovci odměn...
 • Informace o mutantech v Říši a pravidla pro jejich tvorbu
 • Informace o kultu Fialová ruka a pravidla pro tvorbu postav patřících do chaotických kultů, včetně nové kariéry Tzeentchova mága a 25 nových kouzel
 • Několik větších a menších cestovních setkání, která kdysi vyšla pro první edici WFRP, včetně dobrodružství The Affair of the Hidden Jewel.

Enemy in Shadows

Vložil(a) Markus dne 16.01.2021, 17:02
5
Průměr: 5 (1 hlas)
2019
Cesta temným renesančním světem zakončená městským pátráním po zlověstném kultu

„V určeném čase vystoupíme z utajených skrýší a svrhneme města Říše. Naši bratři se vyhrnou z lesů, budou vraždit a pálit. Chaos zachvátí zemi a my, vyvolení služebníci, budeme očištěni v Jeho očích. Ať žije Tzeentch, Měnitel způsobů – Njawrr'thakh 'Lzimbarr Tzeentch!“

První díl kampaně The Enemy Within: Director’s Cut, která představuje rozšířenou a revidovanou verzi stejnojmenné kampaně pro první edici WFRP. Tento díl je revizí dvojice dobrodružství The Enemy Within a Shadows over Bögenhafen (1986–1987). Žánrově jde o kombinaci investigativního hororu s černým humorem. Knihu lze pomyslně rozdělit na tři části:

 • Mistaken Identity (~40 stran): Krátké dobrodružství, v němž je jedna z postav zaměněna za důležitou nehráčskou postavu a zapletena do konspirace. Jde o sérii epizod na cestě, jejíž účelem je přivést hráče do města Bögenhafen.
 • Shadows over Bögenhafen (~60 stran): Rozsáhlé vyšetřování temného spiknutí v kupeckém městě, které zrovna hýří veselím a životem, protože se v něm koná dobytčí festival Schaffenfest.
 • Průvodce městem Bögenhafen (~30 stran): Podrobný popis světa nezávislý na dobrodružství, zamýšlený jako zdroj pro hraní ve městě buď před samotným dobrodružstvím, nebo jeho dokončení. Podrobně popisuje svobodné kupecké město, jeho cechy, zajímavé budovy, důležité postavy a různé háčky a zápletky.

Samotná dobrodružství jsou prakticky identická s předlohou, ale výrazně se proměnil doprovodný obsah. Chybí představení Říše, protože v této edici není potřeba, naopak byly doplněny jiné informace o světě. Některé situace z dobrodružství jsou rozšířené a mají vazby na plánované další díly kampaně. Výrazně rozšířený je především popis města Bögehnafen, které teď lze použít i samostatně.

Knihu doprovází samostatný sborník Enemy in Shadows Companion s doplňujícími materiály, které se při hraní kampaně můžou hodit, ale najdou uplatnění i při ostatních hrách ve WFRP čtvrté edice. Kampaň pokračuje dalším dílem nazvaným Death on the Reik (2020).

Enemy Within, the + Shadows over Bögenhafen

Vložil(a) Markus dne 16.01.2021, 16:15
0
Zatím nehodnoceno
1986
Cesta temným renesančním světem zakončená městským pátráním po zlověstném kultu

„V určeném čase vystoupíme z utajených skrýší a svrhneme města Říše. Naši bratři se vyhrnou z lesů, budou vraždit a pálit. Chaos zachvátí zemi a my, vyvolení služebníci, budeme očištěni v Jeho očích. Ať žije Tzeentch, Měnitel způsobů – Njawrr'thakh 'Lzimbarr Tzeentch!“

Dvojice dobrodružství, která tvoří první díl stejnojmenné kampaně The Enemy Within. Kampaň jako první produkt představila hráčům slavné prostředí Říše, inspirované Svatou říší římskou (základní příručka WFRP první edice ji příliš nepopisuje). Ta je v tomto pojetí světem protikladů. Lidská společnost právě nastupuje do renesance, mění se společenské pořádky, měšťanstvo začíná nahrazovat šlechtu, přichází pokrok a optimismus. Málokdo si uvědomuje, že nebezpeční mutanti a posluhovači Chaosu hrozí roztrhat společnost zevnitř. Žánrově jde o kombinaci investigativního hororu s černým humorem. Kniha je tvořená třemi částmi:

 • Představení Říše (~40 stran): Historie a politické zřízení Říše, fungování cechů a daní, cestování v Říši, její různá náboženství, provincie, armáda a další informace potřebné k hraní.
 • Mistaken Identity (~20 stran): Krátké dobrodružství, v němž je jedna z postav zaměněna za důležitou nehráčskou postavu a zapletena do konspirace. Jde o sérii epizod na cestě, jejíž účelem je přivést hráče do města Bögenhafen.
 • Shadows over Bögenhafen (~60 stran): Rozsáhlé vyšetřování temného spiknutí v kupeckém městě, které zrovna hýří veselím a životem, protože se v něm koná dobytčí festival Schaffenfest.

Dobrodružství tvoří první část kampaně The Enemy Within, která pokračuje dobrodružstvím Death on the Reik (1987).

Ediční historie dobrodružství je složitější. První část vyšla pod názvem The Enemy Within v roce 1986, obsahovala popis Říše a dobrodružství Mistaken Identity. Druhá část Shadows over Bögenhafen vyšla v roce 1987. Obě části byly ale záhy sloučeny dohromady a v průběhu let vyšly společně pod různými názvy, jako Warhammer CampaignThe Enemy Within nebo matoucně pojmenovaná Shadows over Bögenhafen, obsahující navzdory názvu obě dobrodružství. V roce 2019 vyšla revidovaná verze pod názvem Enemy in Shadows, určená pro čtvrtou edici WFRP.

Pro třetí edici WFRP vyšla stejnojmenná kampaň The Enemy Within (2012), která s touto nemá kromě názvu nic společného.

Starport

Vložil(a) Joe dne 14.01.2021, 10:35
0
Zatím nehodnoceno
2019
Jednoduché RPG určené deťom s minimom mechaník, tromi dobrodružstvami a možnosťou tvorby vlastných príbehov

Je to nenásilná hra plná dobrodružstva a fantázie. Je primárne určená pre deti vo veku 5 - 12 rokov, ale nič nebráni jej využitiu aj so staršími hráčmi. Dôvodom je jednoduchá herná mechanika a otvorený svet Starportu. Päťroční hráči si zamilujú stretnutia s rozličnými tvormi, hádzanie kociek a počítanie žetónov. Dvanásťroční zase budú vymýšľať plány, ako nazbierať viac slizu a predať ho v meste, aby si mohli kúpiť ďalšiu výstroj. Bez použitia streľby, boja, sekania alebo krviprelievania vám Starport umožňuje vydať sa na nezabudnuteľné epické dobrodružstvá bez toho, aby ste museli nosiť meč či sekeru. Hru vedie Sprievodca.

Hráčska postava má 4 vlastnosti (ochota, inteligencia, ľstivosť a húževnatosť), ku ktorým prislúchajú žetóny na sledovanie ich stavu počas hry. Hráči tieto žetóny spotrebovávajú pri akciách, ktoré ich postavy vykonávajú. Ďalej hráč svojej postave na začiatku hry vyberie jednu schopnosť, ktorá jej dáva určitú výhodu či bonus pre konkrétnu situáciu alebo akciu. Takisto si môže kúpiť spoločníka, teda domáce zviera či miláčika, ktorý jej poskytne ďalší bonus. Nakoniec si nakúpi výbavu, pričom postava môže naraz niesť až 5 kusov. V hre sú tiež prítomné peniaze, ktoré hráčske postavy získavajú a nakupujú na ne výstroj.

Vykonávanie akcií sa vyhodnocuje jednou 20-stennou kockou (k20), pričom Sprievodca určuje náročnosť, ktorú musí hráč hodom prekonať. Každá akcia pri hode je naviazaná na niektorú zo 4 vlastností, pričom po hode má hráč možnosť použiť žetón tejto vlastnosti na zvýšenie výsledku hodu o +1. Ak však hráč všetky žetóny niektorej vlastnosti minie, nemôže dočasne vykonávať akcie spojené s touto vlastnosťou. Obnoviť žetóny vlastností je možné pomocu žetónu energie alebo pomocou oddychu (typicky medzi dobrodružstvami). Spravovanie počtu žetónov má na starosti Sprievodca a mal by ich počet prispôsobiť tomu, ako sa vyvíja situácia v hre.

Kniha pravidiel obsahuje aj 3 predpripravené dobrodružstvá s pripravenými lokáciami (plus návod na vytváranie vlastných), opis sveta Starportu a hlavných lokácií, pripravené kartičky výbavy a tvorov, ktoré si môžu hráči vytlačiť a používať a žetóny a karty postáv, taktiež na vytlačenie.

Troika!

Vložil(a) Selhan dne 12.01.2021, 20:32
0
Zatím nehodnoceno
2016
Artpunková, barevná, barvitá a potrhlá sci-fantasy kdesi mezi OSR a peyotlem

„Dobrodružství napříč hrbatou oblohou“

Jsi kouzelník, válečník, háčkovaná sova. Hvězdným portálem na palubě zlaté bárky cestuješ se svými druhy ze sféry do sféry v donkichotských výpravách, ať už jde o prořezání Kvetoucího boha, účast na Chiliarchově hostině, vplížení se do Paláce tygrů, a nebo jen objevování nových a zajímavých kultur. 

Bohatě ilustrovaná hra stojící na myšlence, že inspirace je to nejdůležitější – horečnatý svět je tak představen pouze v náznacích, útržcích a evokacích a je na hráčích si jej dotvořit. Samotná pravidla jsou krátká, mají ale několik nestandardních mechanik. Vycházejí ze známé série gamebooků Fighting Fantasy.

Původní verze hry, bez přívlastku, pochází z roku 2016. V roce 2019 vyšla nová verze s podtitulem Numinous Edition, s rozšířenými texty, novými ilustracemi a sazbou a nově i dobrodružstvím.

Heroes of Baldur's Gate

Vložil(a) mekhar dne 10.01.2021, 18:19
3
Průměr: 3 (1 hlas)
2019
Dobrodružství z Mečového pobřeží s postavami z PC hry Baldur's Gate.

Mečové pobřeží se sotva zbavilo hrozby v podobě zločinecké organizace Železný trůn, a už jej ohrožují noví nepřátelé. Tajemný Zhentarim se snaží na troskách Železného trůnu urvat, co se dá, Stínoví druidi povolali moc z jiné dimenze, aby jim pomohla zničit civilizaci, a do všeho toho zmatku se pletou utečenci z Podtemna. Zoufalí Harfeníci ztratili svého nejdůležitějšího spojence, zplozence boha zabíjení Bhaala, a tak se chytají každého stébla, které jim může pomoci vrátit na Mečové pobřeží alespoň na čas rovnováhu. Právě takovým stéblem je skupina dobrodruhů, pro které je toto dobrodružství připraveno. Nebojácní, byť zpočátku zcela nepravděpodobní hrdinové, při svém putování ve službách Harfeníků navštíví nejen prohnilou Baldurovu Bránu, ale též mnoho míst známých z počítačové hry Baldur's Gate. Kromě toho na ně čekají oblíbené postavy jako Khalid a Jaheira, zlodějka Imoen, sebestředný mág Edwin, šílený Xzar a zákeřný Montaron... a samozřejmě nemůže chybět ani Minsc a jeho věrný druh, křeček Boo.

Dobrodružství pro 5. edici Dungeons & Dragons je určeno pro postavy na 1.–5. úrovni a jeho děj se odehrává rok po událostech, jež vedly ke smrti Sarevoka (čili rok po událostech PC hry Baldur's Gate). Jde o příběh s detektivními prvky, v němž se postupně odhalují překvapivá spiknutí a v němž nelze věřit ani nejbližšímu příteli, ovšem na své si přijdou i milovníci bojů, dungeonu a prozkoumávání krajiny. Dobrodružství lze pojmout díky rozsáhlé encyklopedii Mečového pobřeží jako sandbox, v němž hlavní příběhová linie nikam nespěchá, ale též jako přímočarou akční jízdu, na jejímž konci čekají mnohá překvapení.

Designérem Heroes of Baldur's Gate je Jamie Ohlen, který stál právě u počítačových her zasazených na Mečové pobřeží.