Hoard of the Dragon Queen

Vložil(a) ShadoWWW dne 14.07.2020, 05:51
2
Průměr: 2 (1 hlas)
2014
Lineární dobrodružství, ve kterém se postavíte Dračímu kultu, Rudým mágům z Thaye a tyranii draků

Mečové pobřeží je v nebezpečí. Dračí kult se svými dračími spojenci a Rudí mágové z Thaye se spojili, aby osvobodili Tiamat z jejího vězení v Devítipeklí a přivedli ji do Zapomenutých říší. Síly kultu obcházejí město za městem a ničí všechny, kdo se jim odváží postavit na odpor, přičemž shromažďují obrovský poklad, jímž hodlají uctít svou strašlivou královnu. Hrozba je tak děsivá, že se proti kultu spojují i tak rozdílné frakce jako Harfeníci a Zentarim. Ještě nikdy svět nepotřeboval dobroduhy tak zoufale jako nyní.

Kampaň pro postavy na 1. až 7. úrovni, skládající se z osmi navazujících epizod. 

Kategorie produktu

Překlad

Přeložený název Rok Seřadit vzestupně Překladatel Vydavatel Jazyk překladu
Poklad dračí královny 2019 MartinCZ, Pan Bača, Pilchowski Čeština Odkaz

2

Prvni dobrodruzstvi pro 5e ma silny namet: tajemny kult zacal prepadavat karavany, obchodni lode a mestecka po celem mecovem pobrezi. Objevi se znicehonic, ukradne vsechno zlato a cennosti, a zmizi! Kdo a proc to organizuje? Skupina dobrodruhu se vyda po jeho stopach a zacina odhalovat spiknuti za ucelem znovuzrozeni Draci kralovny, projde velkou cast mecoveho pobrezi, zjisti, ktere organizace proti sobe stoji a skonci v epicke bitve na letajicim zamku! A tim to teprve zacina! 

Na papire to zni super, ale samotne provedeni kampane je velmi slabe. Nektere mise jsou zajimave (obrana mestecka pred kultem, zmineny vzdusny zamek), ale jinak je to akorat rada na sebe navazujicich neprilis zajimavych dungeonu, propojenych necim, co se tvari jako sandbox, ale ve skutecnosti je to velmi slabe zamaskovany railroad. 

Kampani se casto vycita to, ze byla rozpracovana jeste pred vydanim 5e, proto jsou nektere souboje nevyvazene - tohle nepovazuju za chybu, naopak dobrou vec, ktera uci postavy, ze ne kazdy souboj se da vyhrat a obcas je potreba vyuzit chytrosti nebo proste zdrhnout.

Muj hlavni problem je nezajimavost dobrodruzstvi jako celku. Kampan railroadove pocita s tim, ze se postavy drzi pripravene cesty, ale ani ta neni ve skutecnosti moc zajimava ani zabavna. 

Celkove vzato, tahle kampan se da odehrat tak, ze si z ni clovek vezme namety a nektere zapletky a mista a na tom postavi svoji vlastni kampan - ale pokud si ji kupujete jako kampan pripravenou k hrani, tak pravdepodobne budete dost zklamani. Slabe dve hvezdicky za dobry namet a obcasne zablesky zajimavych napadu, ktere ale zustaly nevyuzity.