Dogs of War

Vložil(a) Aegnor dne 20.02.2021, 20:09
4
Průměr: 4 (1 hlas)
2008
Příručka o armádě a ozbrojených složkách

Pokud chcete vést kampaň v prostředí armády či ozbrojených složek, nebo pokud chcete nějaké vojáky zapojit jako NPC, tak v této příručce najdete vše, co potřebujete:

  • Popis Ozbrojených složek Americké armády,
  • pohled na různé armády ze zemí třetího světa, partyzánské jednotky, teroristy a bojovníky za svobodu a pašeráky zbraní,
  • rozbor v současnosti (dle roku vydání, tedy 2008) probíhajících válečných konfliktů a jak je použít jako základ kampaně,
  • a spoustu pravidlových dodatků (merity, úprava morálky, práce s velkými konflikty ...).
Kategorie produktu
Vydavatel

4

Dogs of War vznikly poté, co White wolf zjistil, že VELKOU část hráčů (a zákazníků) tvoří Američtí vojáci na zahraničních misích. Pro Amíky to je skoro určitě 5* příručka - pro nás ostatní 4*.

Aby bylo jasno - je to EXTRA kvalitní příručka, Armory (Reloaded) úroveň kvality, kniha obsahuje i pasáže věnované non-US armádám a jejich zpracování je velmi dobré a faktograficky čisté (co můžu soudit). A rozhodně jí využijí i non-US hráči, a to i fluffem, nejen dalšími seznamy vybavení a meritů. Jen prostě - non-US perspektiva je jiná a uplatnitelnost příručky není zdaleka tak široká.

Na druhou stranu - pokud vás nikdy nenapadlo, jak těžký je armádní život pro upíry nebo vlkodlaky, nebo jak by vypadal střet smečky vlkodlaků s trénovanou, ale na nadpřirozeno nepřipravenou jednotkou Navy Seal, tak Dogs of War vám to ukáží.

Mimochodem - pokud jdete hrát Huntery ve stylu Task Force Valkyrie nebo něco podobného, tak výtky výše samozřejmě padají a tohle je přesně ta 5* příručka, kterou MUSÍTE mít.

(Teď přemýšlím, jestli nejsem trochu nefér, když * téhle příručky porovnávám se zbytkem výstavní skříně nWoD - v mnoha jiných herních řadách by se tahle kniha vyjímala nad vším ostatním. Jenže to bych pak musel z nWoD dát 5* skoro všemu...)