World of Darkness, the (nový)

Vložil(a) Markus dne 31.12.2020, 10:20
0
Zatím nehodnoceno
Nový Svět temnoty, temná verze naší reality laděná do moderního urban hororu

Svět, do něhož jsou zasazené hry z nové řady World of Darkness, vydávané od roku 2004 a v roce 2015 zpětně přejmenované na Chronicles of Darkness. Je zchátralý, temný, zlověstný, plný drzosti a násilí. Stíny jsou delší a temnější, zločinnost a míra sebevražd vyšší, oligarchové se drží moci pevněji, zatímco mladí bojují proti útlaku establishmentu víc než jen pomocí úšklebků a sloganů. Ve stínech za fasádou normálnosti číhají monstra, která se skrývají před lidstvem, ale přesto v něm vzbuzují hrůzu. Upíři, vlkodlaci, přízraky, mágové... ti všichni mezi sebou zápolí o moc nad světem.

Zatímco původní svět World of Darkness byl laděný do goth-punk, hrál na apokalyptické motivy a pracoval s ústřední, postupně odhalovanou dějovou linií, nový World of Darkness je otevřenější a buduje záhadnou atmosféru, aniž by byl tolik nihilistický. Upustil od celkového „metapříběhu“ na pozadí a víc se soustředí na osobní horor tady a teď.

Jednotlivé hry z nového světa WoD vyžadují knihu základních pravidel World of Darkness / Chronicles of Darkness. Přesto bývají považovány za samostatné hry a mají samostatné řady rozšiřujících doplňků, proto i my je v databázi klasifikujeme jako samostatné hry.

Vydavatel

Související produkty

Průměrné hodnocení Název Vydáno Typ obsahu Kategorie Jazyk
0
Tooth and Nail 2017 Herní produkt Rozšiřující příručka Rozšiřující příručka pro lov Bestií a Hrdinů.
0
Chronicles of Darkness (nový WoD, 2. edice) 2015 Herní produkt Základní pravidla Druhá edice pravidel pro nový Svět Temnoty.
0
Mortal Remains 2014 Herní produkt Rozšiřující příručka Doplnění galerie protivníků Lovců o herní linie, které vyšli od poslední příručky.
0
God-Machine Chronicle 2013 Herní produkt Alternativní základní pravidla Aktualizace pravidel nového Světa temnoty na druhou edici
0
Compacts and Conspiracies 2011 Herní produkt Rozšiřující příručka Podrobnější informace k Hunterským organizacím
0
Glimpses of the Unknown 2011 Herní produkt Dobrodružství Sbírka příběhových problémů a zápletek pro Svět Temnoty
5
Hodnota
100.00
Armory Reloaded 2009 Herní produkt Rozšiřující příručka Rozšíření Armory - bojové styly, legendární zbraně, zbraně z budoucnosti
0
Blood by Bloody Block 2009 Herní produkt Rozšiřující příručka Příručka o městských teritoriích pro živější a komplexnější setting.
0
Blood Drive 2009 Herní produkt Dobrodružství Lovci musí ochránit jednoho z těch, které obvykle loví.
0
Book of the Dead 2009 Herní produkt Rozšiřující příručka Podrobné informace o Podsvětí