Book of Spirits

Vložil(a) Aegnor dne 20.02.2021, 19:59
5
Průměr: 5 (1 hlas)
2007
Příručka o Spiritech a jejich světě

Tato kniha se věnuje Stínu (neviděný odraz Světa Temnoty, místo kde se zhmotňují metafyzické věci) a jeho obyvatelům - Spiritům.

Kategorie produktu
Vydavatel

5

Book of Spirits nemusí být nutně nejlepší rozšiřující příručkou, co jsem kdy četl - ale patří mezi žhavé kandidáty.

Velmi stylovým způsobem, který je navíc v každé pasáži herně inspirující a přímo použitelný, tu je představen Spirit realm - "astrální", popř. "duchovní" rozměr Světa temnoty. Od toho, o co vůbec jde a jak ho smrtelníci a mnozí supernaturálové vnímají, přes jeho fungování, obyvatele, ekologii a interakci s fyzickým světem až po různá hraniční místa, zvláštnosti a ozvěny, které zanechává v materiální rovině (v podobě spirity dotčených předmětů, míst nebo lidí). 

Kniha obsahuje i seznam stínových artefaktů ("magických" předmětů specifického typu), z nichž každý je buď koncepčně zajímavý a/nebo kolem něj lze postavit celá zápletka, u kterých lze vytknout jen to, že jich není ještě víc, a pár meritů postav.

Celkově jde o knížku, která se nádherně čte, a zároveň velmi prohloubí chápání světa temnoty a nabídne hromady herního materiálu použitelného doslova v libovolné kronice, ať už mortálí, upíří, vlkodlačí, mágské nebo jakékoliv jiné.