Scion: Hero (2e)

Vložil(a) KDolecek dne 14.03.2021, 11:31
0
Zatím nehodnoceno
2019
Druhý příručka pro Scion 2e, která naplno otevírá všechny nadpřirozené možnosti postav.

Scion: Hero navazuje na Scion: Origin a provede postavu skrze její Vistation (návštěva rodiče/patrona z řad bohů) a otevírá všechny zbylé základní mechaniky hry.

V druhé edici už nejsou všichni Scioni potomky bohů. Kromě nich jsou také Scioni Stvoření (ze zvířat mraků, čehokoliv), Zvolení (vyjímeční smrtelníci) a Vtělení (znovuzrozené duše hrdinů a polobohů nebo odvržení avataři bohů).

Příručka obsahuje deset pantheonů - The Aesir (staroseverský), The Devas (jihoasijský), The Kami (japonský), The Manitou (severoamerický), The Netjer (egyptský), The Orisha (západoafrický), The Shen (čínský), The Teotl (středoamerický), The Theoi (řecko-římský), The Tuathe De Dannan (irský). Každý k sobě má následující informace: popis hlavních členů pantheonu, jejichverzi kosmologie světa, Podsvětí pantheonu, nepřátele z řad zplozenců Titánů, příslušné náboženství smrtelníků, Birthrights (božské dary zahrnující magická zvířata, služebníky, rádce a relikvie) a jejich vztahy k ostatním pantheonům.

Zbytek knihy se převážně zabývá novými nadpřirozenými schopnostmi, které Scioni obdrží po svém "probuzení", dale novými radami pro Vypravěče o budování narativ a drama. Uzavřeno je to pak znovu bestiářem.

Z první edice se vrací dělení postav dle moci v závislosti na dosažené Legendě. Legenda má školu 1-12. Postavy v Scion: Origin ještě nemají žádnou Legendu, postavy v Scion: Hero mají 1-4.

Scion: Hero neobsahuje nezbytná pravidla pro hraní hry, ta jsou obsažena v Scion: Origin.

Určeno po hru
Kategorie produktu