Numenera

Vložil(a) KDolecek dne 02.04.2021, 12:23
0
Zatím nehodnoceno
2013
Postapokaliptický mix fantasy a sci-fi o objevování tajemství dávných civilizací

Před naším světem jich bylo už osm. Každý přetrval celá milénia. Každý byl domovem rasám jejichž civilizace dosáhly nadvlády, ale nakonec zahynuly, rozpadly se, zmizely. Během času největšího rozkvětu každého z těchto světů, ti kteří jim vládli mluvili s hvězdami, přestavěli svá fyzická těla a ovládli formu i esenci, každý svým vlastním způsobem.

A všichni za sebou zanechali pozůstatky.

Lidé nového světa - Devátého světa - někdy tto pozůstatky nazývají magie a možná se ani nepletou.  Ale většiná nazdývá tento odkaz téměř nepředstavitelné minulosti vlastním jménem - Numenera.

Numenera se odehrává v daleké budoucnosti. Postavy prozkoumávají svět tajemství a nebezpečí, aby objevily zbylé artefakty minulosti: nanotechnologie, databáze stále připojené k satelitům, stvoření z laboratoře a spousty dalších zvláštních a úžasných zařízení, která odolávají porozumění. Numenera je o objevování divů světů, které přišly před tímto, ne pro ně samotné, ale jako prostředku k zlepšení přítomnosti a vybudování budoucnosti.

Numenera je v jádru mix sci-fi a fantasy, ale umožňuje se pevněji přiklonit k jednomu či druhému žánru.

Původní základní pravidla, Numenera Corebok, vyšla v roce 2013, skrze Kickstarter kampaň. Autoři skrze další kampaň vydali Corebook Set - Numenera Discovery a Numenera Destiny v roce 2018, který původní Corebook nahrazuje. Po vzoru kampaně je Corebook Set někdy nazýván jako Numenera 2, ale jedná se o revizi a ne novou edici. Základní herní mechanismy jsou stejné a dříve vydané Numenera produkty jsou nadále kompatibilní.

Vydavatel

Produkty pro tuto hru

Průměrné hodnocení Název Vydáno Kategorie Jazyk
0
Numenera Destiny 2018 Základní pravidla Základní příručky revidované Numenery s rozšiřující pravidly.
0
Numenera Discovery 2018 Základní pravidla Revize základní příručky science fantasy hry Numenera
0
Numenera (původní příručka) 2013 Základní pravidla Základní pravidla science fantasy hry Numenera