Dead in Thay

Vložil(a) Markus dne 26.02.2021, 08:44
0
Zatím nehodnoceno
2014
Menší minidungeon pojatý jako „cvičiště“ složené z devíti různorodých sektorů

Poblíž vesnice Brod Dýky na Mečovém pobřeží Rudí mágové z Thaye pletichařili, aby rozšířili dosah své země a svého vládce, kostěje Szasse Tama. Na místě zvaném Tvrz krvavé brány vystavěli mocný portál, poháněný živelnými ohnisky, který umožňoval okamžitý přenos celých armád. Ovšem skupina hrdinů napadla přednedávnem Tvrz krvavé brány a jejího pána, kostěje Tarula Vara. Tvrz krvavé brány padla a plány Szasse Tama na invazi byly rozdrceny. Co ovšem nikdo neočekával, bylo, že i přes zkázu samotné tvrze části Krvavého svazku (řady vzájemně propojených teleportačních kruhů) přežily, a Syranna, vůdkyně buňky Thayské obrody, vymyslela plán, jak je použít proti Szassi Tamovi. Syranna byla součástí skupiny, která původně Krvavý svazek sestavila, a ví, že zbývající ohniska umožňují přímý přístup do tajného thayského cvičiště známého jako Pokladnice záhuby.

Dead in Thay je rozsáhlá jeskyně o rozsahu menšího megadungeonu (lehce přes 100 místností) určená pro postavy na 9. a 11. úrovni. Předkládá pestrou nabídku různorodých prostředí, nástrah a monster. Působí trochu jako „cvičiště“ pro dobrodruhy, a to jak fikčním opodstatněním jeskyně, tak její reálnou historií – vznikla totiž v roce 2014 pro účely playtestu D&D 5e, kdy se v podzemí mělo pohybovat víc družin, které by na sebe nenarážely a pohybovala se každá ve svém „sektoru“, ale zároveň by společně plnily jeden cíl.

Finální verze, upravená pro účely domácího hraní, vyšla v roce 2017 jako součást sborníku Tales from the Yawning Portal, ale v elektronické podobě je dostupná i samostatně.

Kategorie produktu

Překlad

Přeložený název Rok Seřadit vzestupně Překladatel Vydavatel Jazyk překladu
Mrtví v Thayi 2021 Chrochta Čeština Odkaz

Je obsaženo v těchto produktech

Průměrné hodnocení Název Vydáno Kategorie Jazyk
0
Tales from the Yawning Portal
Příběhy ze zejícího portálu
2017 Dobrodružství Sborník oblíbených dungeonů z celé historie D&D ve verzi pro pátou edici Čeština