Adventure MAXIMUS!

Vložil(a) KDolecek dne 20.03.2021, 10:33
0
Zatím nehodnoceno
2013
Úvodní RPG hra vytvořená pro děti od 8 let

Adventure MAXIMUS! vznikl jako domácí produkt autora, se kterým chtěly hrát jeho děti, ale nevyhovovaly jim existující produkty. Hra si získala oblibu nejen u jeho dětí, ale i u jejich přátel, a šířící se kladná odezva ho inspirovala k založení Kickstarteru a následnému vydání. Adventure MAXIMUS! si zakládá na svém grafickém zpracování.

Hra se prodává v krabici a kromě pravidel a deníků postav obsahuje karty pro hráče i GM (zde MAXIMUS Master) a speciální šestistěnné kostky. Kostky mají tři strany prázdné, jednu s jedničkou, jednu s vojkou a jednu MAXIMUS, která dává +2 a další hod.

Postava je definována kartami a deník je uzpůsoben tak, aby se k němu přikládaly. Hráč si táhne kartu rasy a povolání, což určuje jeho vlastnosti (životy, útok, zbroj, dovednosti) a jeho počáteční karty vybavení a kouzel. Hra často u karet aplikuje mechaniku „lízni tři a jednu si vyber“. Při akci se určí příslušná vlastnost a dle bonusu postavy (na některé z karet) se hází pool kostek.

GM vytváří dobrodružství ze tří úkolů a pro každý si táhne kartu místa, pokladu a finálního nepřítele. Příběh dobrodružství se tvoří pomocí tažených karet od GM a jména, přídavného jména, slovesa v minulém čase a prvku na mapě, které dodají hráči.

Designér
Vydavatel

Externí recenze a shrnutí