Role-Playing Game Primer and Old-School Playbook, The

Role-Playing Game Primer and Old-School Playbook, The

Vložil(a) Muzzug dne 01.11.2020, 11:59
0
Zatím nehodnoceno
2014
Kniha vysvětlující základy oldschoolového hraní pro nováčky v TTRPG

Kniha Chrise Gonnermana, autora hry Basic Fantasy RPG, na 64 stranách vysvětluje způsob hraní oldschoolových her. Je rozdělena do šesti částí. 

  • První část čtenáře formou přepisu herního sezení seznámí se způsobem tvorby postav v oldschoolových hrách a na několika stránkách nastíní, jak hraní TTRPG probíhá.
  • Druhá část je věnována hráčům. Nabízí několik rad pro hraní postav, vysvětluje, na co si dát pozor (smrt postavy, záchranné hody, setkání s nepřáteli), a nabízí jednoduchý návod, jak kreslit mapy jeskyní.
  • Třetí část se zabývá vedením dobrodružství. Pro tyto účely je připraveno jedno patro jeskyně, na kterém autor detailně popisuje, jak dobrodružství v jeskyních vést. Vysvětluje setkání s potulnými nestvůrami (včetně vysvětlení jejich statistik v rámci BFRPG), jak popisovat průchod jeskyní, na co si dát pozor i jak vypadají informace v modulech vydaných pro BFRPG.
  • Ve čtvrté části se čtenář dozví něco o tom, jak tvořit vlastní dobrodružství. Pro ilustraci je použito druhé patro jeskyně ze třetí části, na kterém je předveden princip náhodného generátoru z pravidel BFRPG a umisťování vygenerovaných prvků do mapy jeskyně. 
  • Pátá část dává rady k tomu, jak být dobrým Pánem jeskyně. Rady jsou popisovány z pohledu oldschoolového hraní, ale jejich využití může pomoct i při hraní moderních her. 
  • Poslední část čtenáře seznámí s dalšími vybranými old-school hrami: OSRIC, Labyrinth Lord a Swords & Wizardry. Poukazuje na drobné rozdíly mezi nimi a BFRPG (sestupné a vzestupné obranné číslo, pohyb, morálka, přesvědčení) a popisuje možnosti, jak jednoduše provádět převody mezi těmito systémy. K dispozici jsou i přehledné převodní tabulky.
Kategorie produktu
Autoři
The website encountered an unexpected error. Please try again later.
Error: Call to a member function id() on string in Drupal\statistics_counter\EventSubscriber\StatisticsCounterSubscriber::updateStatistics() (line 41 of modules/statistics_counter/src/EventSubscriber/StatisticsCounterSubscriber.php).