Slanga a Močály ospalých ryb

Vložil(a) Markus dne 01. 03. 2021, 16:14
5
Průměr: 5 (2 hlasů)
2021
Připravená osada v bažinách a kolem ní několik bažinných setkání v minimalistickém formátu

Brožura o velikosti jedné oboustranně popsané A4 složené na třetiny popisuje v minimalistickém formátu typickém pro „minijeskyně“ nebo „one-page dungeony“ vesnici Slanga stojící na kůlech v bažině a okolní Močály ospalých ryb.

Slanga je prezentovaná jako mapa s několika rozmístěnými staveními a cizími postavami. Vesnice řeší svého tajnůstkářského starostu a taky skutečnost, že zdejší obyvatele požírá ještěr z bažin. Močál je prezentovaný formou 12 setkání, která si má Vypravěč sám umístit dle libosti nebo použít jako náhodná setkání.

Dobrodružství je nezávislé na systému.

Kategorie produktu

5

Takhle si představuji, že má vypadat "modul" v doslovném významu toho jména.

Málá modulární věc, kterou můžete vzít a okamžitě zapojit do své kampaně. Obsahuje pár "uzavřených" zápletek zcela vysvětlitelných v rámci modulu a pár "otevřených", které snadno napojíte do širšího okolí a jiné moduly. Myšlenka, že Slanga tvoří jediný přechod suchou nohou přes blata a vybírá se v ní mýtné navíc dává téměř jistotu, že hráči budou mít důvod vesnici navštívit.

Zápletky, mají nápad, nakopávají fantasii, podněcují hráče k tomu je řešit. Vše je navíc provedeno bezsystémově, ale zároveň způsobem, který dovoluje to do téměř libovolného systému převést v podstatě v reálném čase. Formát brožury je navíc velmi praktický, ať už ho používáte digitálně nebo si ho vytisknete na sezení.

Jediné dvě drobnosti, kterou bych modulu vytknul, jsou:

  • jistá nehomogenost obsahu, kdy vesnice (vyjma tvrze) se svými problémy působí velmi přízemně, zatímco náhodná setkání v jejím okolí jsou nabitá fantastickým obsahem,  
  • a fakt, že je velká pravděpodobnost, že hráči začnou jeho odehrávku v tvrzí/ve vesnici a jak se budou dozvídat dílčí informace o okolí, logicky se budou ptát, kterým směrem leží vrak lodi/chatrč čarodějnice/revír ještěra/území rybích lidí - a to, že tato místa jsou umísťována do herního světa přes náhodná setkání moc nepomáhá GMovi s odpovědí na takovéto otázky

Jsou to ale opravdu jen drobnosti a Slanga i Močály ospalých ryb si svých 5 hvězd zaslouží.