Strážní věž

Vložil(a) Markus dne 27.08.2020, 17:56
4
Průměr: 4 (3 hlasy)
2020
Minidobrodružství ve věži okupované obřím supem a nemrtvými

Jednostránkový dungeon. Hladový obří sup, posádka změněná v zombie a k oběšení odsouzená čarodějka.

Dobrodružství je určené pro vyvíjenou hru Grimoár, ale ta je tak minimalistická, že jde v zásadě o produkt nezávislý na hře.

Kategorie produktu

Externí recenze a shrnutí

5

Minidungeon dodá vše potřebné. Zápletku, mapu, nepřátele, svobodné rozhodování hráčů o výsledku "dobrodružství" i plot hooky na další sezení a dokonce i ty statblocky. Minimalistické, jako celé dobrodružství ale pro představu to bohatě stačí a možno ve finále zahrát prakticky v jakémkoliv systému. 

4

Strážní věž jsem použil tak jak je jako součást sandboxu. Rozšířil jsem motiv honby na čarodějnice, kněze držícího dceru Olwyn i obřího supa. Hezky mě to nakoplo fantazii. 

Zjednodušeně. Karavanseraj kam každoročně jezdí obchodník Fajad, aby koupil od místních obyvatel supí vejce, které pak prodá knížeti jenž si zakládá reputaci na tom, že jí největší vejce na světě. Letos však vejce není k dostání, páč se lidé bojí vycházet jelikož se v okolí potloukaj zvěrolidi. Místní kněz Lejjak přišel s tím, že zvěrolidi přivolaly zdejší vědmy a rozpoutal honbu na čarodejnice. Poslední je Olwyn. Lejjak drží její dceru a chce aby mu vrátila Arxaxův pohár, který ukradla ze svatyně. Vojáci ji však nepřivádí...