Ohlašujeme ingredience pro soutěž RPG kuchyně!

Vložil(a) Markus dne 11.02.2008, 00:00

Tímto okamžikem je zahájena 14dení soutěž v herním designu. Následuje několik ingrediencí a pokynů, přičemž vaším úkolem bude postavit na jejich základě krátkou, leč dokončenou RPG hru. Chcete potrápit svou kreativitu? Baví vás výzvy? Rádi se vyřádíte? Nebo zkrátka máte jen chuť udělat něco bláznivého? Pak směle do toho.

RPG Kuchyně je soutěž ve tvorbě RPG her. Porota gurmánů připraví sadu ingrediencí, jakýchsi klíčových slov či různých pokynů. Ingredience se poté v předem ohlášený den uveřejní a soutěžící kuchtíci mají dva týdny na to, aby s jejich pomocí uvařili krátkou, leč hratelnou RPG hru. Výsledky bývají rozmanité, bláznivé, inspirativní a někdy dokonce i velmi zábavné. Pokud jste minuli předchozí článek a nejprve potřebujete vysvětlení soutěže a jejích pravidel, přečtěte si původní oznámení

.

Letošní ingredience jsou…

Porota moudrých gurmánů zasedla k poradě a po dlouhém rozjímání konečně připravila sadu ingrediencí a pravidel, s nimiž budou soutěžící kuchtíci pracovat v tomto ročníku. Těmito ingrediencemi a příslušnými pravidly jsou:

Vyberte si a ve hře použijte alespoň tři z následujících pěti ingrediencí:
  • věž
  • náhlý zvrat
  • růže
  • přítel
  • o chloupek

Zároveň si vyberte jednu ze dvou možných podmínek, kterou bude hra splňovat:

  • hra používá kostky, ale kostkami se nehází
  • hra používá mechanismus inspirovaný ruskou ruletou

Toť vše! Zmíněné ingredience se musejí ve vaší hře „nějak“ vyskytovat na viditelném místě. Může je použít jako nosné téma hry, jako podpůrný prvek prostředí či atmosféry, pokreslující detail, cokoliv. Jen pamatujte, že jedním z hodnotících kritérií je i otázka, jak šikovně využijete zadané ingredience.

Napište kompletní RPG hru o rozsahu plus mínus 10 stránek a pošlete ji ještě před půlnocí neděle 24. 2. na tento email: sutaz(zavináč)rpg.sk.

Všechny příspěvky krátce po uzávěrce zveřejníme. Vyhlášení vítěze pak proběhne na jarní Slezině RPG Fóra. Účast na Slezině samozřejmě není povinná, můžete klidně soutěžit, i pokud neplánujete jet na Slezinu. V takovém případě oslavíme vaši výhru za vás.

Podrobnější pravidla naleznete zde

.

Dotazy?

Jelikož se možná vynoří spousta dotazů, po celou dobu soutěže poběží tato diskuze, v níž budeme reagovat na všechny dotazy. Nebojte se ptát, od toho tu ta diskuze je.

I pokud nemáte žádné dotazy, přijďte se do diskuze podělit o své názory. Co říkáte na ingredience? Jak vám sedly? Pořád ne a ne vás něco napadnout? A především – začali jste už něco psát? Budeme velmi rádi, když oznámíte, že už na své hře pracujete, abychom mohli průběžně sledovat počet soutěžících. Jen tak, ze zvědavosti.

Zároveň máte možnost dělit o nápady a ptát se na rady… samozřejmě pokud sami chcete. Někdy vás napadne dobrá myšlenka, ale pořád tomu něco chybí. Jindy vás zrovna nenapadá, jak implementovat či vyladit to které pravidla. Nebojte se v diskuzi diskutovat o svých tvůrčích záměrech či problémech. Požádat o radu není žádná ostuda a jestliže vám to pomůže dokončit vaši hru, je to jedině dobře.

No na co ještě čekáte? 14 dní není zas tak dlouhá doba!