18. číslo

Úvodní slovo

Napsal uživatel Ecthelion dne 06.02.2010, 14:22

Vážené dámy, vážení pánové,


dovolujme si vás tímto článkem časopisu Drakkar přivítat
v novém roce 2010 a popřát vám do něj hodně zdraví, štěstí a úspěchů! Doufáme, že nám zachováte svou přízeň a zájem. My se naproti tomu vynasnažíme časopis stále zlepšovat a učinit ho pro vás ještě příjemnější. 


Čerstvě dočteno: Play Unsafe

Napsal uživatel Pieta dne 02.02.2010, 17:57

Pro toto číslo si Pieta připravil rovnou trojici zajímavých kusů z nekonečné nabídky RPG. (...) Play Unsafe nám nakonec ukáže, že bez zbytečných zábran, které si při hraní často vytváříme, by mohly být naše zážitky zajímavější.

Pendragon: čest a sláva 
v dobách krále Artuše

Napsal uživatel Markus dne 02.02.2010, 13:53

Historickou RPG hru aby člověk pohledal, dobrých historických her je jako šafránu. Pendragon je je naštěstí jednou z nich. V této dnes už klasické hře zažijete (a) příběhy jako vystřižené ze ságy o Artušovi, (b) životní příběh rytíře a feudála z raného středověku. Jestliže vás láká alespoň jedna z těchto možností, Pendragon je hra pro vás.

Horor

Napsal uživatel Sammael dne 05.02.2010, 16:10

Témou hororu sa už zaoberalo niekoľko autorov príručiek, komiksov alebo internetových článkov. V tomto článku si vás dovolím navnadiť na hranie hororu, a to prehľadom viacerých žánrov spolu s uvedením špecifických prvkov, ktoré v nich majú svoj hororový potenciál. Pretože horor, ako taký, pre mňa žánrom nie je, je iba príchuťou, ktorá daný žáner uberie určitým smerom.

Být nastupujícím Vypravěčem

Napsal uživatel boubaque dne 06.02.2010, 14:12

Právě jste se svou skupinou dohráli několikaměsíční, či dokonce několikaletou kampaň
a všichni už přemýšlejí, o čem by mohla být ta příští a za jaké budou hrát postavy, když stávající Vypravěč poví: „Ale příští kampaň už povede někdo jiný, mně už došly nápady.“
 A všechny oči se podívají na vás. Co teď? Zkušenosti nemáte s vedením hry žádné
a jako hráč jste toho z vypravěčského řemesla
příliš nepochytili. Čím začít? Jak naplnit všechna ta očekávání, o kterých jste se ještě před chvílí společně bavili?