The Witch is Dead

Vložil(a) KDolecek dne 10.03.2021, 01:00
3
Průměr: 2.5 (2 hlasy)
2016
Magická lesní zvířátka vyráží na cestu vraždy a pomsty.

Jednostránkové minimalistické RPG staví hráče do role zvířecích přátel zavražděné čarodejnice. Vydávají se do blízké vesnice, aby ji pomstili a skrze smrt lovce čarodejnic přivedli svou paní zpět k životu. Hra je zamýšlena pro one-shoty bez přípravy.

Designér

Překlad

Přeložený název Rok Seřadit vzestupně Překladatel Vydavatel Jazyk překladu
Čarodějnice je mrtvá! 2019 Filip „John Jarik“ Novotný Čeština Odkaz

3

Na jedné stránce je namačkaný dobrý generátor příběhu/zápletky a k němu přilepená jednoduchá mechanika na vyhodnocování situací, která není nic extra ale ani nepřekáží.

V rukách aspoň trochu zkušeného vypravěče to bohatě stačí k jednomu večeru ujeté zvířátkovské zábavy.

2

Oh God. O shitovosti Hewittovek viz Medová loupež (popř. diskuse k překladu). 

Čarodějnice je mrtvá je nejspíš druhý nejslavnější (resp. druhá aspoň trochu známá) "Hewittovka". Má ještě primitivnější a odfláklejší mechaniku, než Medová loupež (stat+1k10, wow), recykluje úspěšné téma Loupeže (hrajete zvířátka! Jů!) a... a ok, má fakt zábavně postavenou zápletku která se v 90% případů odehraje jako absurdní komedie a v 10% případů z toho hráči udělají temný psychadelický viscerální horor (Lovec čarodějnic zabil "hodnou" čarodějnici, vy jako její kamarádi zvířáta jí jdete krvavě pomstít - have fun).

Stejně jako u Loupeže, v žádnym případě to neni kompletní a ucelená hra, ale když jste zkušení hráči co mají herní proceduru a potřebné herní techniky zažité z jiných her a budete se hodně hodně a hodně moc snažit, tak z toho asi zlvádneete vykřesat zábavnou session. +1* za ten námět, který se skutečně dá vytěžit, ale jinak na tom fakt není nic zajímavého ani designově hodnotného.