Strategy Guide

Vložil(a) Markus dne 06.10.2021, 16:10
5
Průměr: 5 (1 hlas)
2014
Kniha tipů pro tvorbu postavy v Pathfinderu a efektivní hraní

Strategy Guide je kniha tipů a triků pro tvorbu hráčských postav v Pathfinderu, od vymyšlení konceptu až po výběr vhodných pravidlových možností. Obsahuje:

  • Podrobný ilustrovaný návod k vymyšlení postavy, od rozhodnutí tématu (jako lučištník, bersekr, pyromant...) až po výběr vybavení.
  • Tipy, jak vytvořit postavu, která bude efektivní a zábavná jak v boji, tak při prozkoumávání světa.
  • Rady ke všem aspektům hry, od průzkumu jeskyní přes boj až po cestování v divočině.
  • Podrobný průvodce komplexnějšími systémy Pathfinderu, jako jsou manévry, příležitostné útoky, typy akcí apod.
  • Tipy, jak co nejlépe využívat kouzla, a taktické rady pro ta nejběžnější z nich.
  • Přehled zajímavých možností postav ze základní příručky.
Určeno po hru
Kategorie produktu
Vydavatel

5

Strategy guide jsem si koupil ve slevě protože mi nepřišlo, že by byl užitečný i po mnoha letech hraní Pathfinderu. A jsem moc rád, že jsem to udělal. Kromě "dotazníku na výběr postavy", kde příručka hráče odpověďmi na jednoduché otázky dovede k některému z desítek konceptů postavy a nejlepších povolání pro hraní tohoto konceptu, je skvělá i střední část knihy, která hráčům radí jak levelovat jednotlivé classy. Jaké hodnoty chcete mít vysoké, jaká kouzla jsou obecně užitečná, jaké featy si kdy brát abyste dosáhli kýženého konceptu a nezaostávali za power gamery ve vaší skupině. Závěrečná část knihy předkládá rady k hraní postavy ve fikci a přihazuje i spoustu drobných pravidel, na která se často zapomíná a mohou vydatně zlepšit váš herní zážitek. Pokud nepatříte k těm hráčům Pathfinderu, kteří si vysloveně užívají optimalizaci všech dovedností nebo s hrou začínáte (čemuž se mi v dnešní době nechce věřit), je to naprosto účasný nástroj. I po více než deseti letech hraní PF ho občas otevřu.