Sleeping Place of the Feathered Swine, The

Vložil(a) Markus dne 11.09.2020, 16:34
5
Průměr: 5 (2 hlasy)
2014
Menší hororová jeskyně, kam se hráči vypravují vypreparovat cysty z nebezpečného zvířete

Potkáte čaroděje Felixe Píďalku, jak se krčí na kamenech pod zasmušilým stromem. On a šest dalších členů jeho žoldácké skupiny bylo najato, aby v horách našli opeřenou prasnici, vyřízli cysty rostoucí na jejím těle a zanesli je alchymistce. Zhruba v půlce jeskyně si ale uvědomili, že nejsou první, kdo prasnici našel…

Parazitické nákazy, stylově prokleté brnění, chirurgický zákrok amatérských veterinářů, nespolehlivá zápalná zařízení, jedlé houby, neslýchaná kouzla, čaroděj v nouzi. Stojíš-li o nechutnou slávu a urvané končetiny, rač navštívit Zimoviště opeřené prasnice!

Zimoviště opeřené prasnice je hororová výprava do neveliké přírodní jeskyně, kde dobrodruhy čeká spousta příležitostí, jak přijít o život nebo aspoň o končetiny. Drsné dobrodružství pro začínající úrovně, které se dá označit přívlastky jako „weird“, „horror“ nebo „grimdark“. 

Kategorie produktu
Designér
Vydavatel

Překlad

Přeložený název Rok Seřadit vzestupně Překladatel Vydavatel Jazyk překladu
Zimoviště opeřené prasnice 2020 Jiří „Markus“ Petrů Čeština Odkaz

Externí recenze a shrnutí

5

Nedávám tomu pět hvězdiček proto, že jsem to přeložil, ale přeložil jsem to proto, že je to pětihvězdičkové dobrodružství.

Skvěle podané, skvěle formátované, skvěle atmosférické dobrodružství, které je ukázkou povedeného evokativního psaní. Autor chytře buduje tísnivou atmosféru smyslovými vjemy a postupným trousením čím dál děsivějších indicií. A pak na vás skočí příšery, které vás donutí odeskávat si vlastní maso, nebo najdete nebožáky, co „mluví přes bubliny zvratků, které mu stékají po krku. Cítí, jak v něm cosi žije.“ Hororová lahůdka.

A přitom je to stručné, přehledné, psané pro prozkoumávací styl hry a ve formátu skvěle použitelném u herního stolu. Ňam.

Tady je překlad a recenze.