Legend of the Five Rings (3e)

Vložil(a) jonka dne 17. 12. 2008, 21:24
4
Průměr: 4 (1 hlas)
2005
Hra odehrávající se ve fantaskním světě inspirovaném Japonskem a východoasijskou kulturou

Legend of the Five Rings je hra odehrávající se ve fantasy světě Rokugan, který je inspirovaný feudálním Japonskem a východoasijskou kulturou. Ve hře zastáváte úlohy samurajů, mnichů nebo čarodějů a řešíte situace ve světě, kde vládnou klany a bojují proti proradné Zemi stínů.

Hra používá takzvaný „roll and keep“ systém, který dobře simuluje napětí, realitu a smrtelnost samurajských soubojů. Pracuje s pooly desetistěnných kostek, kdy si hráči po hodu nechávají jen některé z nich.  Zajímavý je dovednostní systém a systém škol a rodů, které si vybíráte při tvorbě postavy a který je dobře spjat s atmosférou prostředí.

Rodina RPG her
Svět

4

V L5R mě hodně oslovuje prostředí, kde si výběrem svého klanu volíte pro svoji postavu jestli to bude zarputilý válečník, ladný šermíř nebo přemýšlivec a k tomu všemu si přibalujete celou rodinu zvyků a tradicí. Líbí se mi i to, že setting není příliš realistický a je spíše zasazen do trošku pohádkového prostředí i to že je více uzpůsoben evropskému hráči. Mimo to mne východní kultury vždycky nějak přitahovaly. Systém je dle mého názoru elegantní a až na pár nesrovnalostí, které bych si představoval jinak (využití Cti a Slávy) je dobrý. Atmosférická věc.