Dračí doupě – Pravidla pro experty: Postavy

Vložil(a) Markus dne 11.06.2020, 10:15
2
Průměr: 2 (4 hlasy)
1996
Pravidla DrD pro 16. až 36. úroveň a epická dobrodružství ohromně mocných hrdinů

Pravidla DrD pro experty: postavy se zabývá jí mocnými postavami na 16. až 36. úrovni. Hrdinové cestují po celém kontinentu, pracují pro ilumináty, rozmlouvají s draky a možná i zakládají vlastní panství. Na stará kolena hloubají o smyslu existence, hledají nesmrtelnost a ve volném čase zasahují do Světového konfliktu. Závěrečný svazek série je vlastně už jen sborníkem dodatečných schopností, kouzel a magických předmětů, ale jádro pravidel už nijak nerozšiřuje.

Jako jiné základní příručky pro DrD, i pravidla pro experty: postavy se dělí na Průvodce hrou a Příručku Pána jeskyně a vyšla ve více revizích:

  • verze 1.5 (1996)
  • verze 1.6 (2002)

Samostatně ještě vyšla Pravidla pro experty: svět, která popisují samostatný systém budování a rozvoje panství a bitev armád.

Určeno po hru
Kategorie produktu
Vydavatel

Externí recenze a shrnutí

3

Začínali jsme na něm ze starších asi všichni a hrál jsem ho fakt spoustu let. Nakonec jsem se od něj odvrátil ani ne tak kvůli chybám a zastaralému designu, ale protože mi přišlo ohrané a stále stejné. Přesto stále svou hratelnost pořád má a lze ho klidně doporučit i nováčkům. Za mě je to dokonce i lepší hra než DrDII, o DrD+ nemluvě. Navíc je i přes ukončenou podporu pořád široce dostupné, má ho schované kdekdo. Takže za mě dobrý :)

1

Experti sice nepřicházejí s žádnými vlastními radikálními pravidly a mechanikami – je to vlastně jenom sborník doplňujícího obsahu –, ale jinak následují zhoubnou designovou filozofii „víc čísel a výpočtů je líp“, nastolenou v pravidlech pro pokročilé. Výpočty, čísílka, všudypřítomná právničina a milion výjimek a upřesňujících pravidel všeho. Zapomeňte, že od DrD existuje cokoli jiného než začátečníci, a budete šťastnější člověk.

Své dojmy jsem shrnul v recenzi po 20 letech.