Ten Candles

Ten Candles

Vložil(a) Aegnor dne 24.02.2021, 12:14
5
Průměr: 4.5 (2 hlasy)
2015
Systém pro hraní tragických hororů

Před deseti dny se celý svět ponořil do tmy. Před pěti dny přišli Oni ...

Ten Candles je hra zaměřená na atmosférický tragický horor. Celá hra se odehrává pouze za svitu deseti svíček, které postupně zhasínají a fungují jako takové "hodiny" blížícího se konce.

Designér
Vydavatel

4

Hra sa mnohými technikami a motívmi inšpiruje Polarisom, aj keď tieto vplyvy nie sú otvorene priznané. Je o čosi prístupnejšia a flexibilnejšia ako Polaris (až tak, že viacerí argumentujú, že je vhodná pre nováčikov - ja si myslím, že vyžadované hráčske skills sú dosť pokročilé). Limituje ju ešte stále trocha úzka a prevarená téma a aj to, že je určená na one shot.

Príručka je inak dobre spracovaná z hľadiska príkladov z hry a prevedenia mechanikami, akurát je rozťahaná až bieda.

5

Nejlepší hororová hra na trhu. Hráči sedí u stolu, světlo dodává pouze 10 svíček, a vypráví příběh o skupině lidí, kteří se snaží dostat do většího bezpečí. Při hraní cítíte, jak se s ubývajícím světlem zvedá napětí a blíží se vrchol. Pálení aspektů při použití podporuje dojem, jak si postavy sahají až na dno svých sil.

Vzhledem k tomu, že mají všichni hráči docela výraznou kontrolu nad příběhem a nad tím, jak se postavám daří (aspoň na začátku), tak tahle hra nebude fungovat, pokud se ji budete snažit vyhrát. Ale pokud jste ochotní věřit tomu, že vaše postavy uspějí, a zároveň vědět, že naprosto jistě umřou, tak je tahle hra pro vás.

The website encountered an unexpected error. Please try again later.
Error: Call to a member function id() on string in Drupal\statistics_counter\EventSubscriber\StatisticsCounterSubscriber::updateStatistics() (line 41 of modules/statistics_counter/src/EventSubscriber/StatisticsCounterSubscriber.php).