Střepy snů

Vložil(a) Erric dne 20.07.2009, 20:49
5
Průměr: 4.5 (4 hlasy)
2009
Česká nezávislá vyprávěcí hra s jednoduchým systémem zaměřeným na podporu příběhu a psychologii postav.

Střepy snů jsou česká nezávislá vyprávěcí hra zaměřená na podporu a rozvoj příběhu. Zaměřuje se na dramatické filmové příběhy, podporuje vnitřní rozvoj postav a příběhové zvraty. Má univerzální systém pro libovolný filmový žánr, který dává hráčům vypravěčské pravomoce a má za úkol je podporovat ve vyprávění. Od základů učí hráče, jak hrát. Nosným motivem této hry jsou lidské sny. Sny jako cíle, za kterými si postavy jdou, a také sny, které se jim v noci zdají. Hra je o prolínání představ a reality a o ztrátě pevné půdy pod nohama. Je to hra o cestě k lidskému cíli a překonávání překážek. V této hře mohou postavy dosáhnout prakticky čehokoliv, otázkou jen je, jakou cenu budou muset zaplatit.

Vydavatel

Externí recenze a shrnutí

Drakkar 15 Bifi Recenzia na Střepy snů

5

Pro mne velice překvapivá hra (náplní), vřele ji doporučuji všem... Velice zajímavá hra, s výjimečnou atmosférou, zaměřením i zpracováním. Je pro mě velice inspirující, bylo pro mě zážitkem ji přečíst a též jí hrát, a obsahuje zatím jediná pravidla, která jsem byl ochoten respektovat při hraní do puntíku. Tato hra, mě opravdu velice překvapila a stydím se, že sem se k ní dostal až nyní.

3

Na české scéně rozhodně ojedinělý a revoluční počin. Bohužel cílová skupina takto vyspělé a náročné hry je značně malá. Na hře považuju za nejpodařenější návodné texty, které hráče do hry velmi dobře uvedou. Se samotnými mechanikami mám drobný problém: Kniha uvede hráče do takového stylu hry, že vzápětí zjistí, že žádné mechaniky nepotřebuje. A začnou mu překážet i ty, které tam jsou (tj. hra "sežere" sama sebe) - aspoň mně se to stalo.

5

Od chvile kdy jsem se poprve dozvedel o strepech jsem vedel ze to je proste hra primo sita na miru memu pozadavku na RPG hru... naprosta volnost pribehu , vysoke hracske pribehove pravomoci jdouci az na uroven toho ze v urcitych pripade nepotrebuje druzina vypravece,moznost hrat temer cokoliv (hrdiny, obycejne lidi , staty, cast osobnosti jednoho cloveka ) a mechanika primo postavena na tom aby konflikty byli skutecne co nejvic cool :) Za to vse se ovsem plati dan ze hra neni urcena pro hrace ktere tyto veci neoceni a radeji se nechaji vest za rucicku a take urcita "tvrdost" mechaniky vedouci k tomu ze hra je spise urcena prave pro netypicke pribehy nez klasickou RPG reznicinu ktera se da lepe simulovat v jinych hrach (klasicke dracakovske prolezani nejake kobky napriklad) Pro me ovsem naprosty skvost ktery je u me na prvni miste vsech RPG co jsem kdy hral.

5

Nejprve bych rád řekl, že moje hodnocení je zaujaté, neobjektivní a zosobnění střetu zájmu :-) Střepy snů jsou totiž naplnění mého snu: "jak hrát RPG". Zaměřené na dynamickou postavu jako protagonistu, na emoce vzbuzující příběh, drama. Systém jehož cílem je jít ruku v ruce s hráčem, který chce tvořit, nikoliv jen nepřekážet. Protože věřím, že systém má odrážet to, co chtějí dělat hráči. To jak chtějí hrát. A mým cílem jako hráče nikdy nebylo jen nepřekážet, bylo jím tvořit příběh a prožívat emoce z jeho naplňování, gradování a vyústění. Chtěl jsem systém, jež bude obsahovat pouze ty prvky, které nezbytně a vždy potřebuji a jejichž použití mi něco dává, nikoliv bere. A chtěl jsem hru, která vnímá příběh tak jako já. Jako cestu za něčím, jako cestu, která toho co po ní jde mění a on se stává tou cestou. A tohle je přesně ta hra. Hra pro mě, možná že pro někoho ne, ale pro mě určitě :-)