Bestiář (DrD II)

Vložil(a) Fafrin dne 17.05.2020, 17:57
5
Průměr: 4.8 (8 hlasů)
2012
Více než stovka bytostí pro vaše dobrodružství, od obyčejných lidí po netvory.

První oficiální doplněk pro Dračí Doupě II. Obsahuje více než stovku bytostí od lidí, přes zvířata a netvory, po běsy, nemrtvé a oživené. Bytosti jsou rozpracovány podrobněji, než v základních pravidlech, je věnována péče například tomu jak jednají, v jakých prostředích se vyskytují nebo námětům pro jejich použití v dobrodružstvích.

Přináší také několik nových mechanik, například pro "Hejna" drobných tvorů nebo pro "Prastaré" - mocné bytosti nabízející výzvu pro postavy na vysokých úrovních. Dále nové zvláštní schopnosti pro bytosti a návod jak bytosti tvořit.

V roce 2019 bylo vydáno 2. vydání Bestiáře, navazující na přepracované vydání pravidel.

Určeno po hru
Kategorie produktu
Vydavatel

5

Vhodný doplněk DRDII pro každého PJ, který chce vytvořit barvitý příběh plný nestvůr pro své hráče. Je samozřejmě dostupná verze reagující na revizi DRDII z roku 2017. Bestiář můžete najít pod ISBN 978-80-85979-78-7 z roku 2019. Snad vám to pomůže najít správnou verzi ve vašich oblíbených obchodech.

5

Beštiár k DrD II je tenšia, avšak obsahovo nabitá kniha, ktorá nie len že obsahuje veľké množstvo rôznych postáv, prirodzených i nadprirodzených potvor a netvorov, ale má aj množstvo doplnkových textov, ktoré každému průvodcovi rozšíria obzory. Kniha mi dala niekoľko skvelých nápadov, ako rozšíriť hru a najlepší protivníci (aj priatelia), s ktorými sa postavy v našej hre stretli, pochádzajú práve z tejto knihy. Rozhodne odporúčam každému Průvodcovi, ktorý používa systém DrD II (a možno aj niekoľkým, ktorí nie).

5

Pěkně zpracovaný doplněk, který dodá vaší hře nové protivníky i spolupracovníky postav. Hru doplňuje o další cenné rady pro Pána hry, jak cizí postavy a bytosti odehrávat a jak je tvořit. Jednotlivé kategorie bytostí (lidé, zvířata, nemrtvý a oživení, běsi a netvoři) mají vždy úvodní obecné povídaní z hlediska toho, jak je možné je zařadit do vašeho světa. Každý popsaný tvor obsahuje atmosferický popis a příklady toho jak obvykle jedná, jak bojuje a jakou může mít roli v příběhu. Kniha zavádí také nové zvláštní schopnosti, jejichž použitím může Pán hry hráčům postav na vyšších úrovních "zatopit" v konfliktech. I ty možná zdánlivě nejnudnější protivníky v podobě obyčejných zvířat obohacuje o jejich mluvící (tzn. inteligentní / moudrou) variantu, kterou mohou hráči získat za své pomocníky, pokud naplní mnohdy podivné touhy a požadavky těchto tvorů. Objevují se tu také tzv. prastaří, tedy velmi mocné bytosti z bájí a mýtů opatřené vpravdě nadlidskými vlastnostmi i schopnostmi.

Výběr bytostí samozřejmě odpovídá tematickému naladění hlavní knihy. V podstatě se dá říct, že tu najdeme tvory, kteří se nacházejí například v pohádkách Karla Jaromíra Erbena nebo Kráse nesmírné. Nicméně jejich zpracování je samozřejmě provedeno tak, aby učinilo za dost dobrodružné fantasy.

Obsah knihy vám vystačí na mnoho dobrodružství případně se z něj dá vystavět prostředí pro solidní kampaň.

Vadou na kráse v dnešní době je to, že zatím nebyla vydána verze reagující na revizi pravidel v hlavní příručce.