Mothership

Vložil(a) kin dne 10.03.2021, 10:36
5
Průměr: 5 (1 hlas)
2018
Survivalový sci-fi horor

Mothership je hororová sci-fi hra, ve které se vy a vaše posádka snažíte přežít v tom nejvíc nehostinném prostředí známém člověku - ve vesmíru! Budete prohledávat opuštěné vesmírné koráby, zkoumat nové exotické světy a bojovat s nepřátelskými mimozemskými formami.

Systém je jednoduchý (celá pravidla mají 44 stran) a využívá podhazování atributů a dovedností pomocí stostěnné kostky.

Postavy jsou obyčejní lidé (mariňáci, vědci, technici, androidi, atd.), kteří ve svém oboru jsou kompetentní, ale i tak je velká šance že pod stresem se jim leccos nepovede. Systém jde v duchu hnutí OSR, postavy jsou vytvořené rychle a rychle umírají. Navíc oproti klasickým OSR systémům má zavedenou mechaniku pro stres/strach, které reflektuje náročný život dobrodruha v děsivém vesmíru.

Pokud Vás to zaujalo, tak základní pravidla jsou ke stažení zadarmo na stránkách tvůrce, nebo na drivethrurpg!

Rodina RPG her
Designér

Produkty pro tuto hru

Průměrné hodnocení Název Vydáno Kategorie Jazyk
5
Hodnota
100.00
Gradient Descent 2021 Dobrodružství Sci-fi hororový megadungeon
0
Pound of Flesh 2019 Rozšiřující příručka, Dobrodružství Nástroje na tvorbu hororových sci-fi dobrodružství na vesmírných stanicích
0
Dead Planet 2018 Dobrodružství Hororové sci-fi dobrodružství na mrtvé planetě

5

Mothership rpg je perfektní pro jednorázové hry, ale určitě se v něm dá hrát i kampaň. Tam ale musíte počítat s tím, že smrt či šílenství může čekat za každým nerozvážným krokem co provedete. Nejsem osobně moc fanda procentových systémů, ale zde to funguje překvapivě dobře vzhledem k žánru. Není to epická space opera, je to survival horor. Spíš Alien než Star Wars.

V čem ale Mothership válcuje (imho) scifi horor konkurenci je v rozšiřujícícch produktech/modulech a velice aktivní discord komunitě. 
Zatím všechny moduly co jsem četl, tak byli perfektní. Dobře čtivé, sršící nápady, s perfektními náhodnými tabulkami a se skvělým artem/layoutem. I kdyby jste se rozhodli nehrát Mothership, ale hrajete scifi, velice je doporučuji pro inspiraci a vykradení (jejich anotace brzy doplním). Navíc ani konverze do jiného systému by neměla být složitá, protože jak už jsem zmínil, pravidla jedou na minimalistické vlně.

To, co jsem od nich očekával, splnili na jedničku. Proto jim dávám plné hodnocení.