Mage: The Awakening

Vložil(a) irigi dne 25.07.2012, 19:12
4
Průměr: 4 (1 hlas)
2005
Mágové v hororové verzi moderního světa

Hra zasazená do temného moderního světa vychází v sérii nového World of Darkness a volně navazuje na předchozí verzi Mage: The Ascension (1. až 3. edice). Magie je darem vidět pod roušku zdánlivě normálního světa a umění ohýbat realitu podle své vůle. Je ji však potřeba provozovat obezřetně a tak, aby vypadala pokud možno normálně, protože ostatní lidé stále lpí na iluzorní skutečnosti a tím magii ruší, jsou-li jejími svědky. Cokoliv nepřirozeného také vede k Paradoxům - magickým nehodám, které pozvolna otevírají propast mezi naším světem a světem čisté magie, odkud magie sama pochází.

(Poznámka: Tato hra vyžaduje knihu World of Darkness. Přestože jednotlivé hry z nové série WoD vyžadují tuto základní příručku, bývají fanoušky považovány za samostatné hry, a navíc mají každá vlastní řadu rozšiřujících materiálů. Proto je i v naší databázi klasifikujeme jako samostatné hry.)

Rodina RPG her
Systém
Vydavatel

Externí recenze a shrnutí

4

Hra v velmi originálním a zajímavým konceptem kouzlení, který umožňuje zimprovizovat prakticky cokoliv a přitom nutně nedává mágům přemrštěné schopnosti. Zároveň je systém jednotnými mechanikami integrován s ostatními hrami nového Světa temnoty, takže lze velmi pohodlně udělat padouchem pravidlového upíra nebo vlkodlaka, nebo hrát dokonce smíšenou kampaň. Systém je dostatečně robustní, aby dokázal odpovědět na téměř libovolnou situaci, ale zároveň není protivně složitý. Hra má moc pěknou atmosféru a dobře se u ní bavím.