Band of Blades

Vložil(a) KDolecek dne 10.06.2021, 00:07
0
Zatím nehodnoceno
2018
Vojenské fantasy o poražené armádě na ústupu, boji o přežití a nekončících obětech.

Legie je na ústupu po prohrané bitvě proti armádám nemrtvých. Jste členy Legie, pouta mezi vámi byla ukována v temnotách z kostí a krve. Nezdolné síly, které proti vám žene Cinder King vás pronásledují a čas vyprchává. Musíte se dostat do Skydagger Keep než vás nemrtví odříznou a zničí.

Band of Blades je temná fantasy hra o poražené armádě na ústupu, postavená na systému Forged in the Dark. Hráči se ujmou hned několika rolí. Každý se stane jedním z pětice vůdců Legie, kteří zodpovídají za její různé části – mise, vojáky, zásoby, kroniky nebo špehy. Tato role je jediná trvalá a neměnná a do rukou hráče také převádí část zodpovědnosti za řízení hry. Například Velitel by měl sledovat uplynulý čas od začátku kampaně, Maršál mít přehled o stavu jednotlivých vojáků a Kronikář zase tvořit poznámky ze hry. Vůdci Legie zůstávají v táboře a na mise v průběhu cesty vysílají specialisty podpořené jednotkou vojáků a zelenáčů.

Tito legionáři jsou druhou rolí hráče – konkrétní vojáci v boji. Všichni legionáři tvoří pool, který má ve správě Maršál. Záleží na domluvě skupiny, zda je konkrétního vojáka hraje vždy stejný hráč, ale hra v základu předpokládá, že vojáci hráče střídají. V rámci jednoho sezení tak hráč vystřídá vždy roli vůdce a roli legionáře. V průběhu kampaně pak bude hrát několik různých legionářů. Přestože se počítá s roleplayem jednotlivých legionářů, vzhledem ke střídání rolí a vysoké úmrtnosti postav je Band of Blades kolaborativním příběhem celé Legie, který hráči tvoří dohromady, než příběhem konkrétní postavy.

Band of Blades sleduje napůl připravenou kampaň. Mapa světa obsahuje konkrétní místa, na kterých se Legie může zastavit. Každé místo má základní popis, typy misí a dostupnost zdrojů. Legie vždy sleduje některou z daných cest z místa své porážky do Skydagger Keep. Ale Band of Blades přebírá z Forged in the Dark i přístup k hernímu světu – mnohé je dáno, ale ještě více je naznačeno právě natolik, aby to vyvolalo otázky. „Jak tahle věc funguje?“, „Proč je toto místo speciální?“, „Jaká je cena za pomoc této frakce?“. Jejich zodpovězení je na hráčích, vytváří odlišnosti napříč kampaněmi Band of Blades a umožňuje znovuhratelnost.

Hra explicitně počítá s možností prohry. Legie se pohybuje příliš pomalu? Morálka klesne příliš nízko? Zemřelo příliš mnoho vojáků? Pak buď Legii zničila armáda nemrtvých, nebo se vojsko rozpadlo. V případě úspěšné cesty a ubránění Skydagger Keep má hra i bodovací systém, který  ohodnotí úspěšnost vojenské operace.

Band of Blades vyžaduje Game Mastera a 3–4 hráče, s možnými úpravami pro 5 hráčů. Kampaň trvá přibližně 12 herních sezení.