Blades in the Dark

Vložil(a) Aegnor dne 14.07.2020, 11:16
5
Průměr: 5 (2 hlasy)
2017
Hra o skupině gangsterů, kteří se snaží vydělat si na živobytí v temném postapo fantasy městě.

Blades in the Dark (BitD) je hra o gangu odvážných darebáků rvoucích se o své místo v temných ulicích post-post-apokalyptického světa, v němž navzdory zničenému Slunci, rozbitým branám Smrti a všudypřítomným přízrakům a démonům vyrostla nová, drsná civilizace. Alchymie a specifická nekromancie se zde potkávají s viktoriánskou technologií a elektřina získávaná z krví démonů lovených na otevřených mořích chrání města před záplavou duchů a přízraků. Výchozím městem plným exotických lokací je Doskvol, město inspirované stejně tak Londýnem, jako Benátkami.

Hra se orientuje na "heist" a "leverage" žánry (loupeže, podvody, troufalé akce), v nichž se hrdinové spoléhají na své dovednosti stejně jako důvtip, aby si vybojovali své místo ve světě ovládaném právem silnějšího. Mechanické rozdělení "zločinů" a "mezidobí" dává hře styl ne nepodobný Shadowrunu, nicméně vyznění světa i postav v něm se značně liší a průběh hry je rychlejší a "plynulejší", s důrazem na příběh a akční dění spíše než na taktiku a kombení.

Systém nazvaný Forged in the Dark (FitD) se stal základem mnoha dalších her. Jeho jádro je kombinací systémů Powered by the Apocalypse s Fate 4.0, ke kterému jsou dále přidány vlastní zajímavé mechaniky, zejména pro plánování a následné provedení i velmi složitých plánů a pro rozvoj gangu jako celku a sledování jeho postavení ve městě a vztahů s ostatními frakcemi.

Pokud stojíte o zajímavé hrdiny, kteří mají odvahu i styl a kteří věnují čas akčním či vychytralým zločinům stejně, jako svým vztahům a životu, Blades tu jsou pro vás.

Designér

Externí recenze a shrnutí