Only War

Vložil(a) Gediman dne 03.02.2013, 14:34
4
Průměr: 4 (3 hlasy)
2012
RPG z prostředí Warhammer 40.000

Páté RPG z prostředí W40k se tentokrát zaměřuje na Imperiální gardu. Používá stejný systém, jako ostatní hry série. Hráči si nejprve společně zvolí regiment, ze kterého jejich postavy pochází. Zde si mohou vybrat jeden z předpřipravených, nebo si podle pravidel vymyslet svůj vlastní. Každý hráč si pak jako obvykle zvolí typ postavy - je tu možné hrát např. zbraňového specialistu, komisaře, storm troopera i rozměrného ogryna. Hlavními novinkami jsou především systém fasování vybavení a pak také spolubojovníci - zvláštní NPC, které doprovází hráčské postavy a snadno umírají ve víru boje, což podporuje realistické zobrazení Imperiální gardy.

Rodina RPG her

Externí recenze a shrnutí

gediman.cz Gediman Recenze na Only War

3

kniha ma ako uz je zvykom krasny vizual a je plna realii o imperialnej armade. system je stale rovnaky a rovnako chaoticky rozbity po knihe ako uz byva zvykom, takze hrat to nebudem ale ako zasoba imperialneho fluffu je to skvele

4

Obvyklý vysoký stupeň kvality od Fantasy Flight Games. Pravidlo pro vytváření regimentů je zajímavé, typy postav jsou zvoleny dobře. Only War je také první RPG v sérii, jehož základní kniha obsahuje pravidla pro vozidla - Imperiální garda bez vozidel prostě není to pravé :) Zkrátka... více informací v mé recenzi na www.gediman.cz (PS: Konečně Komisař, yey!)