Sunless Citadel, the

Vložil(a) Markus dne 24.02.2021, 09:53
3
Průměr: 3 (1 hlas)
2000
Začátečnická jeskyně – citadela vytesaná do skály

Toto dobrodružství se odehrává v kdysi hrdé pevnosti, jež se před dávnými dobami propadla do země. Dnes je známá jako Ponurá citadela a její ozvěnou znějící rozlámané síně hostí zlovolné tvory. V srdci citadely, nacházejícím se hluboko v podzemní zahradě zkažené vegetace, zakořenilo zlo. Zde v temnotách pletichaří děsivý strom a jeho temný pastýř.

Úvodní dobrodružství pro začínající hráče a jejich postavy na 1. úrovni. Jedná se o jeskyni o zhruba 50 místnostech, která představuje citadelu vytesanou do skály. Volně na ni navazuje dobrodružství The Forge of Fury.

Dobrodružství původně vyšlo v roce 2000 pro třetí edici D&D. Reedice pro pátou edici vyšla v roce 2017 jako součást sborníku Tales from the Yawning Portal a je dostupná i jako samostatné PDF.

Kategorie produktu

Překlad

Přeložený název Rok Seřadit vzestupně Překladatel Vydavatel Jazyk překladu
Ponurá citadela 2021 Chrochta Čeština Odkaz

Je obsaženo v těchto produktech

Průměrné hodnocení Název Vydáno Kategorie Jazyk
0
Tales from the Yawning Portal
Příběhy ze zejícího portálu
2017 Dobrodružství Sborník oblíbených dungeonů z celé historie D&D ve verzi pro pátou edici Čeština

3

Toto je nejikoničtější dobrodružství třetí edice, něco jako Ztracený důl Fendelveru (Lost Mine of Phandelver) u páté edice. Proslavil ho hlavně nebohý kobold Mípa, že měl osobnost a nebyl klasickým pytlem životů jako každý obyčejný kobold té doby.

Za mě jde o průměrné tříediční dobrodružství, kde je třeba nějak genericky překonat každé střetnutí, ale chybí mu výrazná atmosféra, jakou mají ikonická dobrodružství první a druhé edice. Je to něco jako jízda na horské dráze ve stylu průchodu Morií ve filmovém zpracování Hobita. Ve své chvíli baví, ale nejde o nic, k čemu byste se rádi vraceli a s chutí si ho znovu zahráli.