Stars Without Number: Revised Edition – Free Edition

Vložil(a) Markus dne 08.10.2021, 11:42
0
Zatím nehodnoceno
2017
Revidovaná, zdarma dostupná základní příručka Stars Without Number

Stars Without Number: Revised Edition – Free Edition je příručka základních pravidel pro hru Stars Without Number (2e). Jedná se o revidovanou, zdarma dostupnou verzi základních pravidel z roku 2017.

Příručka obsahuje všechno potřebné k hraní této sandboxové sci-fi hry vycházející z old school renesance (OSR). Nahrazuje předchozí verzi základní příručky Stars Without Number: Free Edition (2010) a oproti ní zavádí spoustu iterativních změn a vylepšení – pravidla přesto zůstávají plně kompatibilní mezi sebou navzájem i se všemi vydanými rozšířeními. Příručka kromě klasických mechanik adaptovaných na žánr sci-fi nabízí i pravidla boje vesmírných lodí, hackování, drony atd., ale i rozsáhlé nástroje pro GMa k tvorbě sandboxových herních prostředí, generování hvězdných systémů a planet nebo spoustu námětů na zápletky.

O rok později vyšla rozšířená, placená verze revidované příručky nazvaná Stars Without Number: Revised Edition (2018).

Poznámka: Tohle je anotace jedné ze dvou variant základní příručky. Komentujte ji, pokud chcete hodnotit vyloženě příručku. K hodnocení samotné hry ale použijte anotaci hry Stars Without Number (2e).

Kategorie produktu
Autoři

Externí recenze a shrnutí

Dinosaurium obskurních světů Vandalicus a Markus Podcast: Generování sandboxového prostředí ve Stars Without Number