Star Wars

Vložil(a) Markus dne 11.06.2020, 00:24
5
Průměr: 5 (1 hlas)
Svět, ve kterém se odehrává světoznámá vesmírná opera Hvězdné války

„Hvězdné války“ se poprvé objevily v 80. letech ve stejnojmenné filmové trilogii, která režisérovi Georgi Lucasovi zajistila nehynoucí slávu. Vykresluje prostředí sci-fi vesmírného světa v „kdysi dávno v předaleké galaxii“, ve kterém lidé žijí v ohromném Galaktickém Impériu s mnoha mimozemskými rasami a roboty (neboli droidy). Světem se prolíná mystická „Síla“ připomínající magii, kterou se snaží ovládnout a využít dva soupeřící řády: dobří rytíři Jedi a zlí Sithové. Příběhy se točí kolem epického zápolení rebelů, hrdinných pašeráků a rytířů Jedi proti diktátorskému a zdánlivě všemocnému Impériu.

Dnes je Star Wars je světoznámá frančíza filmů, knih, her počítačových i stolních a miriády dalších produktů. Tento „svět“ používáme ke sdružení všech produktů, ať už samostatných RPG her, nebo dílčích rozšíření, zasazených do tohoto fikčního univerza.

Designér

Související produkty

Průměrné hodnocení Název Vydáno Typ obsahu Kategorie Jazyk
0
Fate Star Wars 2016 RPG hra Kompletní pravidla Fate pro hraní ve Star Wars (s dalšími odkazy a designovými poznámkami) Čeština
5
Hodnota
100.00
Star Wars: Force and Destiny 2015 RPG hra RPG z prostředí Star Wars
5
Hodnota
100.00
Star Wars: Age of Rebellion 2014 RPG hra RPG z prostředí Star Wars
5
Hodnota
100.00
Star Wars: Edge of the Empire 2013 RPG hra RPG z prostředí Star Wars
3
Hodnota
55.00
Star Wars Roleplaying Game (Saga Edition) 2007 RPG hra Světelné meče, droidi, vesmírné stíhačky a ještě mnohem víc v napínavé hře z prostředí Star Wars.
5
Hodnota
100.00
Star Wars Roleplaying Game (WEG Edition) 1987 RPG hra Legendárne RPG zo sveta Star Wars

Komentáře

5

Star Wars mají velmi specifické požadavky na herní styl. Nicméně - když se řídíte odkázanými radami, tak se v nich dají hrát úžasné akčně-pulpové příběhy s rychlým tempem a ohromnou dávkou coolness.

Je dobré brát ohledy na dvě věci.

Zaprvé, Star Wars nejsou tak velké, jak se zdají a tváří. Pokud si nevezmete k ruce rozšiřujcí materiály (osvědčený je zejména KOTOR), tak může být problém hledat vhodná herní témata a náměty (bojovat za Rebely proti Impériu není zrovna rozsáhlá paleta možností). Bohužel, část oněch rozšiřujících (a, ehm, původních - midichloriany, ewoci...) materiálů není úplně... prostě si to chcete trochu přebrat a ne brát hned úplně všechno, jen protože to někdy někdo někde vymyslel a tím se to octlo na Wookiepedii.

Zadruhé, Star Wars potřebujete hrát v systému, který vám dovolí se "rozmáchnout" a dá vašim postavám a příběhu rozlet, místo toho, aby je svazoval omezeními. Ano, chci tím říct, že d20 Star Wars jsou špatný Star Wars systém. Zkuste Fate - případně některý jiný systém tvořený přímo pro Star Wars.