Volův průvodce netvory

Vložil(a) ShadoWWW dne 13.07.2020, 20:41

Volo's Guide to Monsters

Vložil(a) ShadoWWW dne 13.07.2020, 20:21
5
Průměr: 5 (5 hlasů)
2016
Bestiář pro 5e napsaný „v roli“ slovutným cestovatelem Volem a čarodějem Elminsterem

Ctihodný dějmistr Volothamp Geddarm je zpět! Napsal fantastickou disertaci, která se zabývá některými z nejikoničtějších nestvůr ve světech Dungeons & Dragons. Ale slovutný Elminster, Mudrc Stínodolu, se nedomnívá, že Volo chápe některé podrobnosti zcela správně. Nenechte si ujít, jak tým Vola a Elminstera objasňuje nezasvěceným jak obyčejné, tak obskurní tvory.

Tato kniha jistě inspiruje každého Pána jeskyně. Zkoumá příběhy a doupata různých netvorů. Včetně obrů, mozkožroutů, orků a skřetů. Hráči zde mohou také najít pravidla pro hraní různých nových ras, včetně andělského ásimara a kočkovitého tabaxiho. Jsou zde také uvedeny herní statistiky desítek příšer - některé jsou ve hře nové, jiné čerpají z historie této hry. Jsou připraveny se objevit v D&D dobrodružstvích jako mocní přátelé či obávaní neřátelé.

Kniha je rozdělena do tří kapitol. V první je gró celé knihy. Hromada unikátního fluffu k nejikoničtějším nestvůrám D&D. V druhé jsou nové hratelné rasy. Ve třetí je pak klasický bestiář s novými nestvůrami a bloky statistik. V modulu jsou i dva dodatky: první se statistikami nových zvířat, druhý se statistikami nových cizích povolání (určená pro hraní na vyšších úrovních než v základním Bestiáři). V knize naleznete i mapy doupat ikonických nestvůr.

Tento netradiční bestiář je protkán popichováním mezi Volothampem Geddarmem a Elminsterem Almarem.