Plant Based Paranoia

Vložil(a) kin dne 21. 03. 2022, 14:39
5
Průměr: 5 (2 hlasů)
2021
Dobrodružství na tropické planetě a vědecké stanici

„Nouzový signál, který jste zachytili, vede podle souřadnic na nedalekou tropickou planetu. Na ní se nachází zapomenutá výzkumná laboratoř. A v ní rostlina s přespříliš velkými ambicemi...“

Tropická planeta, zarostlá vědecká stanice, mimozemská rostlina, klonování a paranoia. Tato brožura pro sci-fi hru Mothership obsahuje:

- Jednorázové dobrodružství s potencionálně dlouhotrvajícími následky pro vaši kampaň.
- Potencionál pro vnitrodružinouvou paranoiu.
- Přátelského androida v nouzi. A velmi nepřátelského hybrida vegetace a elektroniky.
- Rozhraní a layout brožury jak z nabídky Win95.
- Minimum herního žargonu a pravidlových aplikací, tudíž je snadné převést brožurku do jakékoli jiné sci-fi nebo hororové hry.

Určeno po hru
Kategorie produktu
Vydavatel

5

Skullfungus využil layoutu mapy z Ypsilonu 14 (kterýmžto jsem se taktéž inspiroval se svou malikočkostí na RPGforum jamu minulého roku), který krásně nahrává dvoustránkovému formátu a dokáže se tam tak vlézt vše důležité bez toho, aby to vypadalo přeplněně.

Zároveň tam využívá několik jasných ikonek a rozložení textu k tomu, aby se v tom dalo lehko zorientovat. To vše v pěkném "8-bit/oldWIN" stylu. Toliko k layoutu.

Co se týče samotného dobrodružství, tak má vše co očekáváte. Napětí, různé záhady a překážky k vyřešení, bytosti s kterýma se dá mluvit, paranoiu a nepříjemné klony, ztracené postavy, mohutné monstrum s děsivou atmosférou (hrozně se mi líbí jeden nápad u něj, který Vám prostě musím popsat, takže spoiler: je to amalgán androidích těl, která ale mají ponechané vlastní vědomí a křící proto na postavy "My o Vás víme, my Vám nechceme ublížit, utíkejte!" přičemž sama bestie je honí a chce je buď zabít (lidi) nebo asimilovat (andoridy) ).

No, celkově vzato: vřele doporučuji.

Je to krátké, takže to přečtete za pár minut. Je to dobré a inspirativní. Dobře se v tom dá vyznat/orientovat a stojí to pakatel. Upřímně bych se ani nebál nějak složité konverze ať už do vašeho oblíbeného SF systému, nebo klidně i fantasy.

5

Moje první zkušenost s Mothershipem. Po velmi dlouhém "tohle bude vpohodě a vše jde podle plánu" jsme přehlédli pár drobností a všechno šlo strašně do háje. Modul jsem nečetl, ale ze zahrání mám naprosto výborný pocit strachu, paranoi, obavy o postavu a pachuť "my jsme ji tam vlastně nechali umřít".