People of the Pit, The

Vložil(a) Markus dne 12.12.2020, 23:02
5
Průměr: 5 (1 hlas)
2012
Rozsáhlý dungeon s tématikou kultů a chapadel

Je to už několik let, co byla obětována poslední panna, a tak se monstrum z díry opět probouzí. Každou generaci se na kroutících se chapadlech vysouká ze svého pelechu hluboko pod velikou trhlinou a svými odulými končetinami pustoší okolí, než opět na desítky let ulehne ke spánku. Tentokrát je to však jiné: velké monstrum útočí s rozvahou. Z pošmourných hlubin vystupují tlupy šedě oděných lidí bez tváře a před sebou navádějí šmátrající chapadla stvůry. Mysteriózní lidé z díry žijí navzdory chodu věků! Každou noc se země otřásá, jak navádějí bestiální chapadla zase o kus dál, zatímco vesničané se ptají: copak se nenajde nikdo dost statečný na to, aby toto prokletí proklál mečem?

Rozsáhlý dungeon (cca 50 očíslovaných lokací) pro osm až deset dobrodruhů na 1. úrovni. Hrdinové se vydají na dno hluboké rokle, aby přemohli záhadné kultisty, kteří ovládají gigantickou chapadlovitou bestii. Tématika chapadel prolíná celý modul: chapadlovitá mostra, chapadlovité předměty, chapadlovité pasti, chapadlovité kouzelné předměty, chapadlovité průchody...

Kategorie produktu
Designér
Vydavatel

5

Dobrodružstvím pro DCC bývá vyčítáno, že bývají sice nápaditá, ale často relativně krátká a lineární. Ne tohle. Tohle je poctivý dungeon s 50 místnostmi, tajnými chodbami, různými průchody, pastmi a nástrahami, nepřátelským kultem, zajatci a samozřejmě závěrečným bossem. A celé je to pulp jak sviňa.

Tohle není realistický dungeon obývaný zvířaty s jasným potravním řetězcem a tlupou banditů, kde polovina místností jsou kuchyňky a latríny. Autor se rozhodl napsal tématický sword & sorcery dungeon o jednom z ikonických motivů tohohle žánru: chapadlech. A šlápl na to na dvě stě procent. Milovníci (i nesnašeči) chapadel si přijdou na své. Cokoli se dalo s chapadly vymyslet, od nepřátel až po přínosné předměty, tady je. A nejen chapadla! Každá místnost je pestrá, jiná, nápaditá. I ostřílení hráči budou překvapováni nástrahami, které ještě neviděli. Je tu prostor pro všechno od boje až po nenápadné plížení. Celé je to rozmanité a nezapomenutelné. Pro mě zlatý standard toho, jak má vypadat sword & sorcery dungeon.

Dobrodružství patří k legendám DCC. A vedlo k zákazu používání chapadel ve všech dalších produktech pro DCC. Jednou stačilo.