Hrstka: Létající tygři

Vložil(a) Ecthelion dne 20.06.2020, 21:35
0
Zatím nehodnoceno
2019
Rozšíření pro hru Hrstka v bojích na Dálném východu proti japonské invazní armádě.

Toto rozšíření pro hru Hrstka přináší možnost sloužit v řadách jednotky Létajících tygrů bojujících na nebi Dálného východu proti japonské invazní armádě. Představuje nového nepřítele v podobě japonského letectva, nové letouny, které létaly nad Barmou a jižní Čínou, nové mise uspořádané v ucelené příběhové tažení, prostředí mystického Orientu a nové příběhy, které můžete se svými piloty prožít.

1. Americká dobrovolnická skupina (AVG), známá také pod jménem „Létající tygři“ (čínsky „fēi hǔ duì“) byla složena z amerických stíhacích letců, kteří s tichým souhlasem americké vlády bojovali v řadách čínského letectva proti japonské agresi. Stovka amerických pilotů rozdělených do tří letek (1. letka „Adam & Eves“, 2. letka „Panda Bears“ a 3. letka „Hell's Angels“) létala na amerických strojích P-40 s namalovanými žraločími tlamami na přídi. Do boje se zapojili čtrnáct dní po japonském útoku na Pearl Harbor 7. prosince 1942 a pod velením plukovníka Chennaulta se proslavili při obraně Barmy a Číny. Létající tygři bojovali téměř vždy proti nepřátelské přesile, ale přesto se jim během sedmi měsíců bojového nasazení podařilo zničit 296 nepřátelských letounů za cenu vlastní ztráty 14 pilotů v boji. Skupina byla rozpuštěna 4. července 1942 po vypršení jejich roční smlouvy. Byla nahrazena 23. stíhací skupinou amerického letectva, která si na počest svých předchůdců ponechala žraločí nátěr na přídi letounů.

Příběhové tažení v této knize vám umožní postupně projít bojové nasazení v řadách 2. letky „Panda Bears“, přičemž piloti mohou projít významné mise (všechny jsou založeny na skutečných) a důležité momenty bojového nasazení jednotky.

Určeno po hru
Kategorie produktu
Vydavatel