Forgotten Realms Campaign Setting (AD&D 2e)

Vložil(a) Markus dne 25.05.2020, 16:31
3
Průměr: 3 (1 hlas)
1993
Vydání jednoho z nejznámějších fantasy světů pro druhou edici AD&D

Druhé vydání „nejoblíbenějšího fantasy světa dějin“ Forgotten Realms, ve kterém se odehrávají epické konflikty a pohybují se v něm postavy známé z románů, jako Drizzt nebo Elminster. Svět původně vyšel pro první edici AD&D. Verze pro druhou edici AD&D je jeho kompletním přepracováním a výrazným rozšířením. Vyšla v krabici, která obsahuje:

  • 128stránkovou příručku A Grand Tour of the Realms, zaměřující se především na popis té části světa, která je inspirovaná evropským středověkem (Dalelands, Cormyr a Waterdeep).
  • 64stránkovou příručku pro Dungeon Mastera Running the Realms. Obsahuje popisy cizích postav, různá tajemství a zápletky.
  • 96stránkovou příručku Shadowdale, představující důležité město zamýšlené jako středobod kampaně, včetně ukázkového dobrodružství.
  • 8stránkový bestiář Monstrous Compendium.
  • 6 volně vložených listů s různými znaky, náboženskými symboly a magickými pečetěmi.
  • 4 celobarevné mapy.
Kategorie produktu
Vydavatel

Externí recenze a shrnutí

3

Forgotteny jsou taková holka pro všechno. Generický pseudostředověký svět, který obsahuje to, co byste od generického pseudostředověkého světa čekali. Nenadchne ani neurazí. Je to dobrý základ, který můžete vzít a hrát, když nechcete řešit přípravu světa a nestojíte o žádné originality, ale nepovažuju ho za nijak zvlášť inspirativní.