Dungeons & Dragons Rules Cyclopedia

Vložil(a) Markus dne 26.10.2021, 16:38
0
Zatím nehodnoceno
1991
Čtvrtá inkarnace základních pravidel Basic D&D, tentokrát v jednom svazku

Rules Cyclopedia je v pořadí už čtvrté vydání pravidel hry Dungeons & Dragons (Basic). Jedná se o kompilaci předchozí verze označované „BECMI“ – která vyšla v podobě pěti samostatných krabic (Basic, Expert, Companion, Master a Immortals) – do jedné ucelené knihy. Byla ovšem vypuštěna závěrečná pravidla „Immortals“ pro postavy nad 36. úrovní. Kniha obsahuje taky výtah základních informací o světě Mystara, které v předchozích letech vyšly v podobě různých příruček označovaných jako Gazeteer.

Výjimečností v řadě Basic D&D je fakt, že kniha není zamýšlená jako začátečnický produkt, ale spíš jako referenční dokument. Postrádá proto spoustu příkladů a vysvětlivek, kterými se vyznačují jiné krabice pravidel pro Basic D&D. Její přehlednost v kombinaci s tím, že na jednom místě předložila ucelené informace čerpané ze čtyř krabic a několika příruček světa, jí přinesla popularitu.

Ve stejném roce ji doprovázelo vydání pravidel The New Easy-to-Master Dungeons & Dragons Game (alias „Black Box“), která jsou její „začátečnickou“ alternativou a překládají hráčům všechna potřebná vysvětlení a pravidla jen pro 1. až 5. úroveň. Předpokládalo se, že hráči po zaškolení na „Black Boxu“ přejdou na Rules Cyclopedii.

Svět
Kategorie produktu
Autoři
Vydavatel