Dobrodružství v Bílém hradě

Vložil(a) Markus dne 14.11.2020, 10:57
5
Průměr: 5 (1 hlas)
1990
Historicky první jeskyně pro Dračí doupě

Večer v hostinci U supího pařátu utíkal rychle. Mnoha pohárům vína jste se podívali na dno, mnoho písní o dávných bitvách a hrdinských činech jste přezpívali. Už dřív jste na svých cestách zaslechli pověsti o nesmírných pokladech, které se v podzemí Bílého hradu skrývají, a každý z vás v hloubi duše zatoužil se tam podívat. Teď najednou se vám to připomnělo. Zřícenina Bílého hradu je pouhých několik mil od tohoto města.

Legendární dobrodružství, „kterým to všechno začalo“. Bílý hrad je historicky první dobrodružství pro Dračí doupě a dlouhá léta taky jediný příklad dobrodružství v jeho pravidlech. Pro mnohé hráče tedy představoval první setkání se světem RPG. Postavy se v něm ze zvědavosti vydávají prozkoumat podzemí nedaleké zříceniny. Ve spletitých chodbách naleznou mnohá nebezpečenství a podivné tvory.

Dobrodružství bylo součástí pravidel Dračího doupěte pro začátečníky od samého počátku až do verze 1.5. U příležitosti vydání Dračího doupěte 2 bylo zveřejněno zdarma ve formátu PDF.

Určeno po hru
Kategorie produktu
Vydavatel

Je obsaženo v těchto produktech

Průměrné hodnocení Název Vydáno Kategorie Jazyk
3
Hodnota
56.67
Dračí doupě – Pravidla pro začátečníky 1990 Základní pravidla Základ Dračího doupěte pro postavy na 1. až 5. úrovni; zabývá se především dobrodružstvími v jeskyních Čeština

5

Klaiscké, dnes již snad až legendární dobrodružství, které spoluformovalo českou RPG scénu. Samozřejmě má své mouchy, dané ať už věkem či potřebami jej vtěsnat do přílohy prvních pravidel. Ale i dnes, více než třicet let po vydání, se hraje, ať již v ryzí podobě nebo v nejrůznějších remacích. Není proto divu, že se s důvěrně známými chodbami lůze setkat pod Berlínem za Studené války, ve feudálním Japonsku nebo třeba ve vesmíru. Přesto, nebo možná právě proto, je spíš otázkou, kdy to družinka pozná, než zda to pozná:)