Čaroděj

Vložil(a) KDolecek dne 16.03.2021, 00:59
2
Průměr: 2 (1 hlas)
2004
Pravidla pro hraní čaroděje v Dračí doupě plus.

Pravidla pro hraní čaroděje v Dračí doupě plus. Čarodějové mají šachopnost napojit se na astrální sféry a získat odtud pro sebe magickou energii. Magie se dělí na magii života (mentální, vitální a investigativní) a magii hmoty (časoprostorová, materiální a energetické) a čaroděj si při postupu na další úroveň určuje který obor chce studovat (z něj získá většinu nových kouzel).To zároveń zvyšuje jeho znalost daného oboru což mu otevírá nové možnosti. Zahrnuta jsou pravidla pro sesílání vlastních a blokování/odvracení nepřátelských kouzel. Čaroděj má dále přístup k holi a magickému pomocníkovi. Dokáže vycítit sesílání kouzla ve svém okolí, upravovat vlastnosti kouzla (tiché, bezpečné, bez gest...), bojovat v mentálním souboji. Příručka na závěr obsahuje několik set kouzel.

Čaroděj byl jako fyzický produkt vydán společně s Bojovníkem v jedné příručce, ale v elektronické podobě byl vydán odděleně.

Určeno po hru
Kategorie produktu
Vydavatel

Externí recenze a shrnutí

2

Zde hodnotím příručku, nikoliv hru a pravidla v ní obsažená.

PRO VŠECHNY PŘÍRUČKY POVOLÁNÍ:

Dodneska si pamatuju, že už tehdy když jsem to četl poprvé mě okamžitě praštila do očí změna jazykového stylu v přechodu z jedné pasáže do druhé. A pak střídání onoho stylu i z odstavce na odstavec. Není tajemstvím, že DrD+ postupně tvořilo několik týmů lidí, kteří nezačínali odznova, ale stavěli dál na předchozím - často ale bez pochopení předchozí vize. V příručkách povolání je přímo vidět, kterou pasáž psal jeden člověk a kterou pasáž jiný - text později nikdo neprošel, nezahladil, nezabrousil, neujednotil.

Stranou jazyka jsou ale příručky tvořené velmi dobře - i když jsou soft-cover tak mají dobrou kvalitu provedení, hezké obrázky, rozumnou sazbu a jednoduchý, ale přehledný layout. Dneska spíš standard, na svojí dobu by si za to možná zasloužily (stejně jako Základní pravidla) i +1*.

______________

Kromě tohoto obecného úvodu není k Čaroději a Bojovníkovi moc co dodat - "obě" příručky jsou poměrně přímočaré a jasné, ostatně design samotných povolání není nijak komplikovaný.