Call of Cthulhu (2. až 6. edice)

Vložil(a) Markus dne 13.06.2020, 00:11
4
Průměr: 4 (1 hlas)
1983
Původní RPG hra zasazená do hororového světa podle příběhů H. P. Lovecrafta

Call of Cthulhu je hra založená na díle hororového spisovatele H. P. Lovecrafta. V temnější verzi našeho světa ve dvacátých letech 20. století se běžní smrtelníci střetávají s děsivými bytostmi a silami z jiných světů. Hráči se vžívají do rolí detektivů, vysokoškolských profesorů, umělců atd. a pozvolna odhalují skutečné hrůzy světa, dozvídají se o své nicotnosti a chápou pomíjivosti lidstva.

Hra používá systém Basic Role-Playing, který původně vznikl ve hře RuneQuest. Jde o dovednostní systém, ve kterém se postavy zlepšují spolu s tím, jak dovednosti používají. Nezískávají však další životy a je stále relativně snadné je zabít. Hra pracuje s mechanikou příčetnosti a často vede k tomu, že hráčské postavy zemřou nebo zešílí.

Chaosium vydalo hned několik edic. Edice od 2. až po 6. jsou si natolik podobné, že je pro naše účely považujeme za stejnou hru. V roce 2014 na ně navázala přepracovanější 7. edice.

Rodina RPG her
Designér
Vydavatel

Produkty pro tuto hru

Průměrné hodnocení Název Vydáno Kategorie Jazyk
0
Delta Green 1996 Příručka světa Svět pro Call of Cthulhu posouvající lovecraftovské prostředí do 90. let a konspiračního žánru