Call of Cthulhu (1. až 6. edice)

Vložil(a) Markus dne 13. 06. 2020, 00:11
4
Průměr: 4 (1 hlas)
1981
Původní RPG hra zasazená do hororového světa podle příběhů H. P. Lovecrafta

Call of Cthulhu je hra založená na díle hororového spisovatele H. P. Lovecrafta. V temnější verzi našeho světa ve dvacátých letech 20. století se běžní smrtelníci střetávají s děsivými bytostmi a silami z jiných světů. Hráči se vžívají do rolí detektivů, vysokoškolských profesorů, umělců atd. a pozvolna odhalují skutečné hrůzy světa, dozvídají se o své nicotnosti a chápou pomíjivosti lidstva.

Hra používá systém Basic Role-Playing, který původně vznikl ve hře RuneQuest. Jde o dovednostní systém, ve kterém se postavy zlepšují spolu s tím, jak dovednosti používají. Nezískávají však další životy a je stále relativně snadné je zabít. Hra pracuje s mechanikou příčetnosti a často vede k tomu, že hráčské postavy zemřou nebo zešílí. Způsobila přelom na poli RPG, protože představila styl hraní, který stavěl víc na vyšetřování záhad než na bojích a průzkumu jeskyní.

Call of Cthulhu k nejznámějším a nejoblíbenějším RPG hrám. Dočkalo se mnoha edic, které zpravidla přinášejí jen dílčí změny. Až po šestou edici jsou si natolik podobné, že je pro naše účely považujeme za stejnou hru. Edice se liší především různým členěním textu – 1. až 3. vyšly v podobě krabic obsahujících různě organizované příručky, 4. až 6. edice vyšly vždy v podobě jedné knihy. Teprve 7. edice, vydaná v roce 2014, přichází s výraznějším přepracováním pravidel. 

Rodina RPG her
Vydavatel

Produkty pro tuto hru

Průměrné hodnocení Název Vydáno Kategorie Jazyk
0
Bez hodnocení
Delta Green 1996 Příručka světa Svět pro Call of Cthulhu posouvající lovecraftovské prostředí do 90. let a konspiračního žánru
0
Bez hodnocení
Horror on the Orient Express (1. edice) 1991 Dobrodružství Původní verze rozsáhlé detektivní kampaně na cestě Orient Expressem