Mindjammer (2e)

Mindjammer (2e)

Vložil(a) KDolecek dne 26.03.2021, 10:47
0
Zatím nehodnoceno
2014
Transhumanistické sci-fi RPG

Mindjammer se odehrává v daleké budoucnosti. Ústředním tématem je transhumanismus - překonání lidských limitů za pomocí technologie a jiných nástrojů. Upravení humanoidi, vylepšená zvířata, syntetické bytosti, myslící vesmírné lodě, to vše je postavám přístupno. Lidstvo posílalo kolonizační lodě do vesmíru po 10 000 let, dokud před 200 lety neobjevilo nadsvětelnou rychlost. Od té doby šíří Mindscape, sdílené vědomí lidstva získané skrze implantát, ale zatím se rozšířilo stěží na třetinu rozsahu, ve kterém existují lidské kolonie. Udržení Mindscape (neomezené úložiště dat, virtuální síť, komunikační kanál) je zodpovědností Mindjammerů - lodí, které cestují mezi světy a Mindscape synchronizují.

Hra je pevně ukotvena ve Fate čtvrté edice. Tvorbu postav rozšiřuje o Extras (rozšíření postavy v tomto vesmíru - od chapadel po vlastní vesmírnou loď), pravidla pro mimozemské rasy a jejich tvorbu a pravidla pro technologie s téměř 300 příklady. 

Většina knihy, přes 300 stran, je věnováno Vypravěči a všemu, co by mohl potřebovat – ať už obecně k vedení hry, k vedení Fate, nebo konkrétně k vesmíru Mindjammeru.

Mindjammer má také první edici založenou na Fate 3.0 (zatím nemá v databázi vlastní anotaci)

Systém
Autoři
Vydavatel
The website encountered an unexpected error. Please try again later.
Error: Call to a member function id() on string in Drupal\statistics_counter\EventSubscriber\StatisticsCounterSubscriber::updateStatistics() (line 41 of modules/statistics_counter/src/EventSubscriber/StatisticsCounterSubscriber.php).