Into the Odd

Into the Odd

Vložil(a) Markus dne 06.02.2021, 23:11
4
Průměr: 4 (1 hlas)
2013
Minimalistická oldschoolová dobrodružství ve fantasticky industriálním světě

Hra kladoucí důraz na minimalismus jak v počtu pravidel, tak v počtu textů. Hráči si naházejí náhodné postavy pohybující se ve fantasy-steampukovém světě a vyrážejí na nebezpečné expedice, jejichž cílem je prozkoumat záhadná prostředí, překonat nástrahy a nacházet nová arkána, zvláštní předměty/kouzla, které propůjčují nové speciální schopnosti.

Minimalistická hra v duchu old school renesance, ale výrazně zeštíhlená a optimalizovaná na štíhlé mechanické jádro, založené na podhazování vlastností dvacetistěnnou kostkou. Všechno je uzpůsobené pro rychlé hraní, hra například zrušila hody na útok a hází se rovnou na zranění. Postavy nemají ani povolání, jsou výrazně definované svým vybavením a především arkány.

Kniha obsahuje i popis stručného herního světa: průmyslového velkoměsta Bastion, pod nímž se táhne rozsáhlé Podzemí. 

Původní verze hry vyšla v roce 2013 a přepracovaná verze v roce 2015. Hra existuje jednak v 16stránkové bezplatné verzi popisující jen pravidla, jednak v rozšířené 48stránkové verzi, která obsahuje i pokyny pro vedení hry, popis světa, náhodné tabulky a připravené lokace.

Rodina RPG her
Autoři
Vydavatel

4

Tohle je fakt perfektní. Byly časy, kdy mě neskutečně štvaly hry, co měly dlouhá a komplexní pravidla. Tady je 48 stran a uplně to stačí. Má to i pokračování (Electric Bastionland).

The website encountered an unexpected error. Please try again later.
Error: Call to a member function id() on string in Drupal\statistics_counter\EventSubscriber\StatisticsCounterSubscriber::updateStatistics() (line 41 of modules/statistics_counter/src/EventSubscriber/StatisticsCounterSubscriber.php).