Warhammer Fantasy Roleplay (3e)

Vložil(a) Markus dne 27.03.2010, 13:08
3
Průměr: 3 (1 hlas)
2009
Akční, temná fantasy hra zasazená do známého světa Warhammeru

Warhammer Fantasy Roleplay je série her odehrávajících se v temném fantasy světě připomínajícím evropskou renesanci. Lidská Říše je pod náporem zelenokožců, armád Chaosu a kultistů. Hráči se vžívají do role obyčejných lidí, trpaslíků, elf a půlčíků (sedláci, námořníci, poslové, žoldáci...), ze kterých neobyčejné události utvoří hrdiny.

Třetím vydáním se hra dostala pod křídla nakladatelství Fantasy Flight Games. Jeho pojetí přináší úplně nová pravidla založená na spoustě pomůcek, které připomínají deskovou hru - např. speciálních kostek, akčních karet, žetonů, atd. V porovnání s dřívějšími edicemi se víc blíží figurkovému Warhammeru, je akčnější a epičtější.

Po čase se herní licence opět dostala pod křídla původního nakladatele, který v roce 2018 uvedl čtvrtou edici, která se vrací zpátky k principům nastaveným první a druhou edicí.

3

Velmi dobře odvedená práce. Nádherné obrázky, dobře zpracované herní pomůcky, kterých je opravdu plná celá krabice. Hra také obsahuje několik velmi zajímavých nápadů, jako například systém iniciativy, kdy si hráči vybírají, kdo kdy potáhne, případně abstraktní systém pozic v boji, který nevyžaduje hexy nebo jiný plán. Ale musíte počítat s tím, že: - je to "napůl deskovka" (spousta žetonů, kostek, karet), pokud vás tyhle propriety neberou, bod dolů) - je to drahý špás (základní balení za 2000, plus investice do dalších fidlátek, pokud například chcete víc než tři hráče) - zabírá spoustu místa, ta tuna karet a žetonů se musí někam položit, není to hra "na čundr"