Výstřel do tmy

Vložil(a) Sirien dne 24.01.2021, 20:12
1
Průměr: 1 (1 hlas)
2005
Akční detektivka pro pokročilé hráče

V tomto dobrodružství se družina dostane do města Sirdell. Zde se záhy ocitne ve víru událostí kolem náboženského řádu Křišťálové hvězdy. Nezbývá než zjistit, proč je družina sledována. A vůbec zjistit, co se to tu vlastně děje. Úkolem dobrodruhů je zjistit, kdo se snaží družinu odstranit, a najít ho. Najít sklad se zbožím a zjistit, kde se nachází nový nedostavěný chrám. Navštívit chrám, překonat pasti průvodce a zvládnout finální souboj s monstrem.

Určeno po hru
Kategorie produktu

1

Další hromady zbytečného balastu, které je nejen otrava číst, ale které všechno znepřehledňují. Tentokrát ne od Tiruse, ale v DH dobrodružstvích to je zjevně new black - rád bych všechny adepty o sepsání vlastního dobrodružství varoval, že tohle je ŠPATNÁ forama a příklad toho, jak to ROZHODNĚ NEDĚLAT. Když dojde na zápisy dobrodružství, tak svatá trojice řemeslných ctností jsou přehlednost, systematičnost a stručnost.

Chaotičnost zápisu jde nad rámec textového balastu. Mám za sebou úvod, pozadí, úvod pro hráče, side questy (!!) a popisy lokací i s battlemapami, ale stále vlastně nevím, co budu s hráčema hrát - teprve ve 1/3 se dostáváme k nějakému hernímu ději. Který - září railroadem. Postavám se stane průšvih (ok...) a ani fň možností že by ho zkoušely řešit - nebo co mohou zjistit. V noci postavy BUDOU přepadeny a BUDOU zraněny. Tečka, prostě jo. Další den se BUDOU pokoušet ukrýt někde jinde. OBJEVÍ že za něco někdo může, PRÁVĚ v tuhle chvíli (protože pokud ne, tak nesplnily podmínky postupu do dalšího soutěžního kola tohoto soutěžního dobrodružství - že nehrajete soutěž v roce 2005? Smůla.) PŮJDETE do kanalizace, NARAZÍTE na pašerácké doupě... atd. atd., pointu už jistě chápete. Když se vám to někde vykolejí, řekněte hráčům, že prohráli a nepostupují, víc rad tu nedostanete a z poskytnutých informací to navázat nezvládnete - takže skončíte s tím, že budete hráče násilím bagrovat v místech, kde to sami "nezvládnou", abyste je dostali dál tam, kde je příběh potřebuje mít.

Jako... archaismus toho jak mizerně vypadal stanadrd soutěžních dobrodružství v roce 2005 hezký, ale že to má Tirus chuť vystavit jako vzor pro hráče své hry v dnešní době - a že to tito možná i ocení - je fakt smutná vizitka naprosto zoufalého standardu mezi našimi tvůrci a naprosto zoufalých očekávání mezi českými a slovenskými hráči.