Ruaronské kobky

Vložil(a) Sirien dne 24.01.2021, 18:12
1
Průměr: 1 (1 hlas)
2020
Záchrana přítele v pátracím dobrodružství

V tomto příběhu čeká družinu pátrání po dávném příteli, kterého přijedou navštívit. Zjistí však, že už je nějaký čas pryč. Budou muset vypátrat, co se s ním stalo. Při vyšetřování se postavy doví o podivné vraždě, ke které ve městě před časem došlo. Brzy jim dojde, že vše nějak souvisí i se zmizením jejich kamaráda. Bude pak jen na postavách, zda zjistí, k čemu zde opravdu došlo. A navíc, zda vše dokáží rozluštit dřív, než bude popraven nevinný člověk.

Určeno po hru
Kategorie produktu

1

1) Drahý Tirusi - nepíšeš ani zdaleka tak dobře, jak si myslíš; těch 8 normostran background-balastu v úvodu je utrpení číst a pointa by se vešla na půl strany. Na druhou stranu, většinu lidí to nejspíš odradí hned a ušetří jim to utrpení toho tvůj příběh hrát.

2) naházení detailních informací na jednu hromadu v bodových seznamech není zrovna elegantní utřídění informací pro detektivní zápletku.

...

Celkově to vypadá jako poměrně přímočará a potenciálně i hratelná detektivní storka - bohužel kromě finálního střetnutí to postrádá akci a jsou to jen klasické pátračky a vyslíchačky. Na to, že to má být na 2 hodiny hry to je sepsaný neskutečně nepřívětivě rozkecanym a nepřehlednym způsobem - kdokoliv to bude chtít odehrát, tak mu nezbyde, než si to celý přelouskat (hodně štěstí, desítky normostran textu co sou jen rozmáchlej balast okolo nijak nezvýrazněnejch příběhově důležitejch informací) a udělat si výpisky všeho od začátku znovu (což jako - si pomalu rovnou můžete vymyslet vlastní).

Se slušnym zpracovánim by to mělo 2, ale dost možná i 3*. Nicméně s tím jak to vypadá, s tím, že to je prezentované jako produkt zamýšlený k tomu aby ho někdo vzal a tak jak je i odehrál a samozřejmě i s tím, že se Tirus na konci opět nezapomene poplácat že sepsání podobného příběhu je "velký výzva, tvrdý test mistrovství vypravěčství a literárních dovednostech", tak nezbývá, než mu to jako tvrdý test i ohodnotit.