Waking of Willowby Hall, the

Vložil(a) kin dne 20.04.2021, 15:20
5
Průměr: 5 (1 hlas)
2021
Dobrodružství s naštvaným obrem, probouzejícími se nemrtvými a zloději hus

Waking of Willowby Hall je vysoce interaktivní RPG dobrodružství zasazené do rozpadajícího se sídla, které obléhá naštvaný obr. Ten je rozzuřený tím, že mu nějaká skupina zlodějů ukradla jeho magickou husu, co prý snáší zlatá vejce. Skupina před ním utekla, skryla se v ruinách starého sídla v lesích a přemýšlí, co teď, zatímco se stěny domu otřásají pod hněvem okradeného obra. Ale to není vše, co se zde děje. Obrův útok na sídlo probouzí rytíře smrti odpočívajícího v jeho útrobách, jehož přítomnost postupně oživuje mrtvé členy sídla. Až se všichni probudí, vyženou či zabijou všechny vetřelce ze sídla jeho zmizelého mistra.

Dobrodružství je vhodné pro družinu postav na 3. úrovni. Obsahuje prostředí se spoustou možností, které odměňuje chytré nápady. Hodí se na jednorázové hraní i jako přídavek do kampaně. Má přehledné „jednostránkové“ mapy, které na jednom místě uvádějí všechny potřebné informace.

Je psáno pro hru Knave, ale dá se snadno převést do jakéhokoli jiné OSR hry.

Kategorie produktu
Designér

5

Dobrodružství od Bena Miltona, autora YB kanálu Questing Beast, kde recenzuje dobrodružství a doplňky pro rpg. Mimochodem toho samého Bena, co napsal Hexenwald v Quetzelině jehle, který všichni chválí.

A mají proč. A musím říct, že tohle dobrodružství mi přijde ještě lepší! Je vidět že Ben se perfektně držel věcí, co sám chválí či kritizuje na designu dobrodružství a sepsal (z mého pohledu) špičkový kousek.

Čím musím začít, je naprosto perfektní a přehledný layout! Mapy, informace, vše je přesně tam, kde to potřebujete. Minimum listování tam a zpět.

Dál je dobré vyzdvihnout různá možnosti řešení předhozených problémů i samotný průchod budovou. Překážky, které jdou řešit více způsoby. Překážky, které nejdou řešit silou a jdou i obrátit ve prospěch postav. Nápaditá NPC. Přirozeně evolvující prostředí. Náhodné tabulky, které vám dají víc než jen název monstra, ale i jeho motivaci či scénu za které ho potkáte. Perfektní ilustrace.

Zábavná i napínavá premisa. Několik různých stran, každá se svou osobností a cílem. Prostě labůž. Nejlepší dobrodružství co jsem za poslední dobu četl, doporučuji jako case-study na to, jak udělat přehledný dung. 

Já tomuhle dobrodružství fakt nemám co vytknout. Zpracování, nápady, humor, ilustrace, délka, možnosti, napětí...má to prostě všechno!