Volo's Guide to the Dalelands

Vložil(a) Markus dne 27.05.2020, 16:35
2
Průměr: 2 (1 hlas)
1996
V první osobě psaný průvodce oblastí Dalelands a jejími zajímavými místy

Tvůrce světa Forgotten Realms, Ed Greenwood, vytvořil sérii doplňujících příruček nazvaných „Volo's Guide“, napsaných v první osobě přímo obyvatelem tohoto světa, známým světoběžníkem a bardem jménem Volo. Volo jako fantasy obdoba Tripadvisoru provádí čtenáře hostinci, obchody a jinými zajímavými místy, které dokonce hodnotí systémem jednoho až pěti půllitrů.

Tato 240stránková maloformátová příručka se věnuje údolní oblasti Dalelands, která byla ve verzi Forgotten Realms zamýšlena jako výchozí bod hráčských kampaní.

Kategorie produktu
Autoři
Vydavatel

Překlad

Přeložený název Rok Seřadit vzestupně Překladatel Vydavatel Jazyk překladu
Volův průvodce po Údolích 2007 Petr „Svišť“ Gryga Čeština Odkaz

2

Sazbou a korekturami českého překladu jsem kdysi strávil dlouhé hodiny, takže dvěma hvězdičkami si seru do vlastního hnízda, ale nemůžu jinak. Tohle je krásný příklad settingové příručky, která vrství reálie bez ohledu na to, jestli jsou použitelné ve hře. Celá kniha je vlastně líčení různých hospod a jejich jídelních lístků, případně cizích postav a jejich osobních historií. Ale hratelné situace tam nejsou – je to produkt na čtení, ne na hraní. 

Přesto myslím, že spousta inspirace nebo i použitelné lokace se v něm najít dají, pokud nechcete vymýšlet vlastní. Jen očekávejte čistý „fluff“, žádné konflikty a zápletky.